شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

آمادگی آزمون آیلتس آمادگی آزمون آیلتس

چگونه برای امتحان IELTS آماده شویم؟studentvisa-ir-testformatsimple

۱-درابتدای کار ، وب سایت ها را جستجو کنید.آنجا شما اطلاعات زیادی درباره امتحان به دست می آورید. با شکل تست و بخش هایی که وجود دارند، بیشتر آشنا می شوید.

۲-با نزدیک ترین سفارت انگلیسی مشاوره کنید. آنها مواد درسی بسیار خوبی را برایتان فراهم می کنند.

۳-سعی کنید نقطه ضعف های خود را پیدا کنید تا برروی آنها کارکنید.
اگر در صحبت کردن مشکل دارید،لازم است به انگلیسی ،فکرکنیدوصحبت کنید.
اگر راه بهتری برای صحبت کردن وجودندارد، باید به انگلیسی ،فکر کنید،دراین صورت قادر خواهید بود احساسات خودتان رامطرح کنید وازخودتان به وقت مناسب صحبت کنید.

۴-شروع به مطالعه ی روزنامه کنید.ژورنال ها ومقالات منابعی هستند که شما را با مسائل جدید وبه روز، پیرامون مطالب صحبت کردن ونوشتن آشنا می کنند.

۵-بی بی سی وسی ان ان را گوش کنید وفیلم ها وشوهای انگلیسی با لهجه ی بریتانیایی را مشاهده کنید.اگر انگلیسی زبان هستید، هرروز ۳۰ دقیقه با شنیدن خبرهای بی بی سی برروی مهارت شنیداری خود کارکنید.

۶-هدف واقعی و دست یافتنی برای خود انتخاب کنید:
برای رسیدن به نمره رضایتبخش در IELTS ، نباید رویایی فکر کنید.اگر هدف شما از واقعیت دورنباشد ودست یافتنی باشد، می توانید خود را به سطح موردنیاز در انگلیسی برسانید. موفقیت فقط و فقط بامهارت کافی و وقت صرف کردن، میسر می شود.مهم است بدانید که هرتست جزئی در IELTS چگونه است وچه معیار وچه مقدار نمره ای را لحاظ می کند.قبل از اینکه هدف خود را تعیین کنید بهتر است با این مطالب آشناشوید.

۷-تمرین ،تمرین وفقط تمرین- حداکثر ساعاتی را که در روز می توانید برای تمرین در نظر بگیرید ،از همان ابتدای کار مشخص کنید. فقط برروی نقاط ضعف خود تمرکز نکنید. درتمرین،منظم شوید وبین تمرینات ،تست بزنید. یک روز در هفته به خودتان، زنگ تفریح بدهید تا استراحت کنید. آن روز تست زدن را کاملا فراموش کنید. راز موفقیت این است که درراستای تحقیق هدف خود، به تدریج ولی پیوسته قدم بردارید. به طور منظم وثابت قدم های خودرا بردارید،بین تمرینات وتست زدن، بهتراست خیلی فاصله نیندازید.

۸-سرعت شخصی خود را افزایش دهید. درتست IELTS ، زمان ،دشمن شمامحسوب می شود.شرکت کنندگان IELTS ،در مورد وقت کم آوردن مهارت شنیدن،همیشه شکایت می کنند.چرا که نمی توانند به طور کامل آن را تمام کنند وهمیشه وقت کم می آورند.به یاد بیاورید که تست ها طوری طراحی شده اند که بفهمند کدام شرکت کننده ،کامل تر است و عملکرد نزدیک به نمره ۹ دارد.حتی سخنور انگلیسی زبان هم قادر نیست تست مهارت شنیدن را تمام وکمال انجام دهد.وآنها هم ، نمی توانند همه ی متن خواندن را تمام کنند وبه سوالات جواب بدهند .بنابراین تست های شنیدن وخواندن ونوشتن به این ترتیب ، طراحی شده اند.تمامی تست ها مدت دوساعت وسی دقیقه فرصت داده می شوند ودریک صبح برگزار می شوند( اما بخش صحبت کردن، در بعدازظهر،وقت داده می شود ) .بین تست های خواندن ونوشتن یک زنگ تفریح وجود دارد. بنابراین باید به بهترین نحو ممکن تلاش کنید.

۹-برای انگلیسی ،حافظه خود را ارتقاء بدهید.درتست خواندن، لازم است تا آن جایی که می توانید تمرکز کنید وبه خوبی مطالبی را که خوانده اید وتست هایی راکه زده اید، به یاد بیاورید. حداقل کلماتی را که به کرات خوانده اید را درحافظه خود بسپارید. درهرصورت، در مهارت شنیداری ، نمی توانید به عقب برگردید.فقط یک بارمی توانید به متن شنیداری ، گوش فرا دهید .این جاست که حافظه شما،نقش اساسی دربه یادآوردن کلمات،وعبارات کلیدی ایفا می کند.

نکات روز آزمون IELTS

در روز آزمون، مرکز آزمون IELTS شما محیطی مفید و دوستانه خواهد بود. به موقع در مرکز حاضر شوید و آرام و خونسرد باشید تا بتوانید آزمون را به بهترین نحو انجام دهید.قبل از آزمون اطلاعات کتابچه شرکت کنندگان آزمون را مطالعه نمایید و به شرایط شرکت کنندگان در آزمون توجه کنید.

۱٫ گذرنامه یا کارت شناسایی ملی را همراه خود بیاورید
وسایل مورد نیاز برای آزمون خودکار، مداد و پاک کن می باشند.

۲٫ در طول آزمون
دستورالعمل های ناظران را دنبال کنید و اگر تردید داشتید دست خود را بلند کنید تا ناظرین به شما کمک کنند.
اگر فکر می کنید که برگه سوالاتی که دریافت نموده اید نادرست است و یا اینکه برگه سوالات ناقص یا ناخوانا است، به ناظر اطلاع دهید.
شما جایز به پرسیدن هیچ گونه توضیح درباره سوالات نمی باشید.
شما نمی توانید هیچ وسیله ای از شخص دیگری قرض بگیرید یا به وی قرض بدهید.
اگر احساس می کنید بیماری یا هر دلیل دیگری بر کار شما تاثیرگذار است، باید در همان زمان ناظرین را مطلع کنید.

۳٫ شما نباید:
نباید تقلب کنید، از کار داوطلبین دیگر کپی برداری کنید و یا در آزمون اخلال ایجاد کنید.
نباید از وسایلی مانند فرهنگ لغت، پیجر ، غلط یاب، ضبط صوت الکترونیکی و یا تلفن همراه استفاده کنید. در اینصورت محروم خواهید شد.
پس از شروع آزمون نباید با سایر شرکت کنندگان صحبت یا بحث نمایید. نباید در اتاق آزمون سیگار بکشید، چیزی بخورید و یا بنوشید.
نباید هیچ قسمتی از آزمون را تکثیر و پراکنده کنید. در این صورت رد صلاحیت می شوید و تحت تعقیب قانونی قرار می گیرید.
نباید هیچ چیزی را از اتاق آزمون خارج کنید از جمله برگه سولات، برگه پاسخ ها و چک نویس ها. البته فقط محدود به این اشیاء نمی شود.
نباید اتاق آزمون را بدون اجازه ترک کنید.
اگر شما هر یک از قوانین شرکت کننگان را نقض نمایید، در نتیجه آزمون رد صلاحیت خواهید شد و موسسه و یا معرف شما مطلع خواهد شد.

۴ مورد مهم برای آمادگی آزمون

به آزمون Ielts Listening  نگاهی بیاندازید، مشاهده خواهید کرد آزمون Ielts Listening از چهار بخش تشکیل شده است، در هر بخش دقیقا ۱۰ سوال قرار دارد.    مورد مهم در یک برنامه موفق آمادگی برای آزمون Ielts Listening

۱٫ تقویت مهارت Listening

۲٫ آشنایی با نحوه برگزاری آزمون و تکنیک های پاسخگویی به سوالات

۳٫ افزایش تمرکز و سرعت پاسخگویی با انجام حداقل روزی یک تست Listening

۴٫ افزایش لغت معنی به شکل شنیداری

مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس در ایران:

۱- دانشگاه آزاد اسلامی:
نشانی: تهران، خیابان شریعتی، خیابان پابرجا، بلوار آینه، کوچه گل یخ، شماره ۱۶، واحد ۱۰۱
شماره تماس: ۲۲۶۱۴۶۲۰ (پیش شماره ۰۲۱)

دوره های آمادگی آزمون آیلتس

۴ نکته مهم قبل از خرید آموزش زبان نصرت انگلیسی (حتما بخوانید!)

دیدگاه ها بسته شده اند.