شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

انتقال تجارب بین دانشجویان  خارج از کشور با داخل کشور انتقال تجارب بین دانشجویان خارج از کشور با داخل کشور

ایجاد کریدوری برای انتقال تجارب بین دانشجویان ایرانی خارج از کشور با داخل کشور

عبدالحسین روح‌الامینی در نشست صبح اولین روز هشتمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور با بیان این‌که دانشجویانی از ۲۸ کشور در این همایش حضور دارند، گفت: از بین دانشجویان ثبت‌نام کننده ۱۰۹ نفر برای حضور در این همایش پذیرفته شده‌اند که ۲۸ نفر آنها خانم و ۸۱ نفر آنها آقا هستند.
به نوشته سایت رایزن فرهنگی ایران در هند  : دبیر هشتمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور با بیان این‌که از کشورهایی مانند روسیه، پرتغال، آذربایجان، مالزی و چین بیشترین دانشجوی شرکت‌کننده در این همایش را داریم، اظهار کرد: کشورهایی مانند اتریش، تایلند، فیلیپین، آمریکا، ارمنستان، صربستان و … کمترین دانشجوی شرکت‌کننده در این همایش هستند به نحوی که از هر کدام از این کشورها یک نفر حضور دارد.

روح‌الامینی همچنین به برنامه‌های این همایش در مدت سه روزی که در تهران برگزار می‌شود اشاره کرد ندو افزودند: در طول این سه روز بحث‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و علمی مورد توجه قرار می‌گیرد و سخنران‌هایی در ارتباط با این موضوعات در همایش حضور پیدا خواهند کرد.
بر اساس این گزارش این همایش به مدت ۶ روز درتهران و مشهد با شعار امید،نشاط و معنویت برگزار می گردد .
نشست صبح روز اول هشتمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور در سالن غدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار گردید.
درابتدای این نشست حجت الاسلام و المسلمین ابومحمد مرتضوی رئیس دبیرخانه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری درامور دانشجویان ایرانی خارج از کشور سخنرانی وبه شرکت کنندگان در این همایش خوش آمد گفت.
در ادامه عبدالحسین روح‌الامینی دبیراین همایش نیز به ارائه گزارشی از تعداد دانشجویان و اساتید شرکت کننده در این همایش پرداخت و گفت: ۱۰۹ دانشجو و استاد از ۲۸ کشور در این همایش حضور دارند.
سپس حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد اژه‌ای نماینده‌ی ولی فقیه در امور دانشجویان ایرانی اروپا به ایراد سخنرانی پرداخت و نگاه شهید بهشتی به اتحادیه‌ی انجمن‌های اسلامی دانشجویان ایرانی در اروپا که قبل از انقلاب به همت شهید بهشتی ایجاد شده بود را تشریح کرد . در ادامه این مراسم دکتر سعید سهراب‌پور قائم مقام بنیاد علمی نخبگان و رئیس اسبق دانشگاه شریف نیز به ذکر خاطرات خود با شهید چمران در دانشگاه برکلی کالیفرنیا پرداخت و در سخنان خود تاکید کرد:‌نظام جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم تحریم‌ها به پیشرفت‌های خوبی رسیده است و مقایسه ایران با کره یا مالزی صحیح نیست. چرا که ایران سالهاست که تحریم‌ است و علی‌رغم تحریم‌ها به این پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه ی علمی دست پیدا کرده است؛ ولی کشوری مانند کره همه چیز در دسترسش بوده است.
در ادامه ی نشست صبح دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر علوم و امور بین‌الملل با موضوع توسعه نیروی انسانی در جمهوری اسلامی ایران به ایراد سخنرانی پرداخت واظهار کرد : نیروی انسانی در جمهوری اسلامی از نظر کیفی در بین کشورهای منطقه در وضعیت قابل توجهی قرار دارد.
در پایان نشست صبح امروز تعدادی از دانشجویان شرکت کننده در این همایش ۶ روزه به بیان ایده های بدیع و نو خود در ارتباط با فرهنگ و اقتصاد پرداختند .
در این نشست افرادی چون حجت الاسلام و المسلمین نظام زاده نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان آسیا و اقیانوسیه و محمد خوش چهره استاد دانشگاه هم حضور داشتند.

دیدگاه ها بسته شده اند.