شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

بازدید دکتر روح الامینی از مراکز علم و فناوری شهر بنگلور بازدید دکتر روح الامینی از مراکز علم و فناوری شهر بنگلور

بازدید دکتر روح الامینی از مراکز علم و فناوری شهر بنگلور

دکتر روح الامینی معاون علم و فناوری مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه تهران روز دوشنبه مورخ ۲۸/۰۷/۲۰۱۴ وارد شهربنگلور یکی از مراکز اصلی علوم پزشکی و داروسازی هندوستان شدند.

دکتر روح الامینی در روز اول این سفر با رئیس شرکت EFbiosis آقای دکتر آنیل ملاقات نمودند و به همراه ایشان به بازدید از کارخانه پرداختند.

به گزارش سایت رایزن فرهنگی ایران در این بازدید ایشان از امکانات و مراحل ساخت تجهیزات پزشکی کارخانه بازدید نمودند. کارخانه EFbiosis یکی ازکارخانجات معروف هندوستان در ساخت انواع بیو رآکتور، فرمنتور، تانکهای زیستی و … می باشد. ایشان در ادامه از تمامی مراحل ساخت دستگاه ها و نرم افزارهای کاربردی آن شرکت بازدید نموده و با مراحل ساخت بیوراکتور و فرمنتور آشنا شدند.

در ادامه این سفر معاون علم و فناوری مجمع تشخیص مصلحت از منطقه تجاری شهر بنگلور به نام Whitfield بازدید کردند. در این منطقه تعداد زیادی پارک تکنولوژی احداث گردیده است. اولین پارک تکنولوژی در بنگلور در سال ۱۹۸۵ تأسیس گردید و هم اکنون بیش از ۱۰۰ شرکت مختلف در پارک تکنولوژی تنها در شهر بنگلور مستقر می باشد که بیش از ۱ میلیون نفر به طور مستقیم در این شرکتها که عمومآ در زمینه IT و برنامه نویسی می باشند کار می کنند.

شرکت های بزرگی از قبیل ماکروسافت ، HP ،DELL ، GE و … نیز در این منطقه از بنگلور مستقر می باشند. شرکت GE نیز در سال ۱۹۵۷ در این منطقه تاسیس شده است؛ که در زمینه های مختلفی از قبیل زیست شناسی، نفت وگاز و … فعالیت دارد و هم اکنون این شرکت بیش از ۴۰۰۰ محقق وبیش از ۴۰۰۰ نفر کارمند معمولی فقط در ایالت کارناتاکا به مرکزیت بنگلور دارد. از نکات قابل توجه که باعث جذب سرمایه گزارهای خارجی به هند شده است فراوانی و ارزانی نیروی کار و منابع و امکاناتی می باشد که دولت هند در اختیار این سرمایه گذاران قرار داده است.

در روز دم این سفر دکتر روح الامینی از دانشگاه Indian Institute of Science بهترین مرکز دانشگاهی هند در بنگلور بازدید نمودند و با دو نفر از محققان این مرکز به نام های پروفسور Utpal Tatu و دکتر Deepak.Saini ملاقات و در موارد زیر بحث و گفتگو کردند.

الف. برقراری ارتباط بیشتر محققین این دانشگاه با محققین دانشگاههای داخل در زمینه تبادل استاد و دانشجو و داشتن طرحهای مشترک.

ب. ارسال نمونه های مرتبط با پروتئومیکس و انجام آزمایشات در این زمینه.

ج. ارسال نمونه های ژنومیکس، توالی یابی DNA و RNA .

د. طراحی و ساخت ناقل های مختلف حاوی ژنهای مختلف جهت تولید داخلی آنها.

آقای دکتر روح الامینی ساعت ۵ بعد ازظهر مورخ ۳۰/۰۷/۲۰۱۴ شهر بنگلور را به مقصد احمد آباد جهت بازدید از چند شرکت دیگر ترک نمودند.

دیدگاه ها بسته شده اند.