شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

برگزاری روز بین المللی دانشجویان خارجی دانشگاه استانبول برگزاری روز بین المللی دانشجویان خارجی دانشگاه استانبول

دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل دانشگاه استانبول با همکاری وابستگی فرهنگی کشورمان در روز بین المللی دانشجویان خارجی این دانشگاه شرکت کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دانشجویان خارجی دانشگاه استانبول با ارائه بخشی از صنایع دستی کشور شان سعی در شناساندن آداب، رسوم و فرهنگ کشور خودشان را داشتند.این جشن با استقبال پرشور اساتید ودانشجویان برگزار گردید. ” آک” معاون ریاست دانشگاه در سخنان خود در جمع بازدید کنندگان از نمایشگاه از اینکه دانشگاه استانبول توانسته از چها گوشه دنیا دانشجویانی را در خود جای دهد ، ابراز خوشحالی نمود و از اینکه دانشجویان سعی دارند در یک فضای آکادمیک و به دور از رنگ و بو های سیاسی فرهنگ کشور خودشان را به یکدیگر بشناسانند ، تشکر و قدردانی نمود.

دانشگاه استانبول به ترکی استانبولی (İstanbul Üniversitesi) یکی از دانشگاه های برجسته ترکیه به شمار می رود که در شهر استانبول قرار دارد و ساختمان اصلی آن در نزدیکی میدان بیاضیت است. این دانشگاه از ۱۲مجتمع مجزا تشکیل شده است و دارای ۲۰ دانشکده، ۳ مدرسه و ۶ مدرسه آموزش فنی و حرفه ای است دانشگاه استانبول از حضور ۵۳۰۰ نفر کادر آموزشی و ۷۰۰۰ نفر کارمند بهره می برد.در دانشگاه استانبول ۹۰۰۰ نفر دانشجوی کاردانی، ۶۵۰۰۰، نفر دانشجوی کارشناسی و ۵۰۰ ۱۴،نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی به تحصیل می پردازند. ساختمان اصلی دانشگاه و سردر آن زمانی وزارت جنگ امپراتوری عثمانی بود. در سال ۲۰۱۰ این دانشگاه رتبه ۴۰۱ را از بین ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا از طرف مؤسسه رتبه بندی دانشگاه های جهان کسب نمود. دانشگاه استانبول افتخار کسب یک جایزه نوبل ادبیات را در سابقه خود دارد. دانشگاه استانبول دارای یک کتابخانه بزرگ است که حدود ۲ میلیون کتاب را در خود جای داده است

دیدگاه ها بسته شده اند.