شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

تحصیل رشته های گروه پزشکی در روسیه تحصیل رشته های گروه پزشکی در روسیه

 تحصیل پزشکی در روسیه یکی از محبوب ترین و البته مقرون به صرفه ترین انتخاب برای دانشجویان بین المللی از اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکا و استرالیا می باشد. شهریه تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به دیگر کشورها بسیار کمتر است و استانداردهای آموزشی در سطحی بسیار عالی می باشد از این رو دانشگاه های پزشکی روسیه برای دانشجویان بین المللی بسیار قابل توجه است  و باعث به وجود آمدن رقابت بین سایر دانشگاه های پزشکی بین المللی شده است.

 

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه از سطح علمی بسیار بالایی در جهان برخوردارند و مدارک آن ها در سراسر دنیا تایید شده می باشد. کتاب ها و مقالات منتشر شده در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی روسیه به ده ها زبان ترجمه شده اند و در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده اند. تحصیل پزشکی در روسیه حدود ۶ سال به طول می انجامد و تحصیل دندانپزشکی در روسیه حدود ۵ سال به صورت تمام وقت به طول می انجامد. البته این زمان با توجه به تلاش و پشتکار دانشجویان متغیر است.

آن دسته از متقاضیان تحصیل در روسیه در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی که مدرک زبان آیلتس یا تافل ندارند میبایست جهت پذیرش در دانشگاه مورد نظر ابتدا در مصاحبه به زبان انگلیسی شرکت نمایند اما آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان دارند دیگر نیازی به انجام مصاحبه ندارند و تنها با ارائه مدرک زبان می توانند پذیرش دانشگاه را اخذ نمایند.

متقاضیان تحصیل در روسیه حتما میبایست مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی در یکی از رشته های ریاضی و فیزیک یا علوم تجربی با حداقل معدل ۱۴را داشته باشند.

 

دانشگاه فدرال کازان یا به انگلیسی Kazan federal university به تازگی برای سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته است و از آن جایی که در این دانشگاه رشته های دندانپزشکی و پزشکی به زبان انگلیسی تدریس می شوند. انتخاب بسیار خوبی برای دانشجویانی میباشد که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در کشور روسیه را دارند خواهد بود .

دانشگاه کازان بر اساس مصوبه جدید وزارت بهداشت برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی در سال ۲۰۱۷ مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته که از این جهت می تواند انتخاب بسیار خوبی برای ایرانیانی که قصد ادامه تحصیل و سپس بازگشت به ایران را دارند باشد.

از شهر کازان دو دانشگاه به نام های Kazan federal university و Kazan state university در لیست وزارت بهداشت مورد تایید قرار گرفته است که می توان گفت این دو دانشگاه جز بهترین دانشگاه های فدراسیون روسیه در رنکینگ جهانی هستند .

در رتبه بندی جهانی QS رتبه این دانشگاه در سال های اخیر بین ۵۰۰ تا ۵۵۰ در حال تغییر بوده و جز بهترین دانشگاه های فدراسیون روسیه محسوب میشود.

در این دانشگاه رشته های پزشکی , دندانپزشکی و ریاضیات به انگلیسی تدریس می شود.

 

تحصیل داروسازی در دانشگاه دوستی ملل روسیه فقط به زبان روسی است و دانشجویان ملزم هستند برای تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه دوستی ملل مسکو حتما دوره پادفک زبان روسی را برای ورود به کورس اصلی داروسازی بگذرانند.دانشگاه دوستی ملل مسکو دارای یکی از بهترین و مجرب ترین اساتید شیمی و بیوشیمی روسیه است و همین بس که پروفسور برزف (Berezov) استاد فقید و مولف کتاب شیمی برزف,کتابی که در اکثر دانشگاه های روسیه برای درس بیوشیمی تدریس می شود, از اساتید به نام دانشگاه دوستی ملل بوده است .

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی روسیه نیز برای اکثر رشته ها و در دانشگاه های خوب وجود دارد ولی معمولاً سالانه این بورسیه شامل رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی نمی شوند. بعضاً افراد بورسیه تحصیلی را جایگزین تحصیل رایگان در روسیه تلقی می کنند. همچنین این که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه برای اکثر رشته ها نیز وجود دارد.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.