شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشگاه دوستی ملل – RUDN دانشگاه دوستی ملل – RUDN

سال ساخت: ۱۹۶۰
وسعت : ۳۹,۰۵۹
نوع دانشگاه: دولتی
زبان آموزشی : انگلیسی – روسی – اسپانیاییrudn-studentvisa-ir
دارای خوابگاه : می‌باشد
تعداد رشته : ۸۶
شهر / ایالت : مسکو
امکانات رفاهی : عالی
رتبه در دنیا : ۴۶۷
مورد تایید وزارت علوم ایران : خوب
وام دانشجویی : دارد
مقاطع موجود: لیسانس  – فوق لیسانس – دکتری و دوره های تخصصی
studentvisa-ir-rudn1
دانشگاه دوستی ملل روسیه یا دانشگاه دوستی خلق روسیه (روسی: Российский университет дружбы народов،انگلیسی: People’s Friendship University of Russia) واقع در شهر مسکو پایتخت فدراسیون روسیه در فوریه ۱۹۶٠ میلادی در دوران اتحاد جماهیر شوروی تاسیس شد. این دانشگاه تا سال ١٩٩٢ میلادی و تا قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، پاتریس لومومبا نام داشت. این دانشگاه در منطقه جنوب غرب شهر مسکو ودر خیابان میکلوخا ماکلایا قرار دارد.
اولین رئیس این دانشگاه سرگی واسیلویچ رومیانتسف- پروفسور و دکترای علوم فنی – بود( از ١۹٧٠ –١۹۶٠ ).
studentvisa-ir-rudn123
در سال ١۹۶۵ ، ٢٢٨ متخصص از ۴٧ کشور جهان از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.  در همین زمان یک تیم بین المللی متشکل از دانشجویان برتر این دانشگاه با نام “کلوپ شادی و اختراع” شکل گرفت که بعدها یکی از مشهورترین گروه¬های دانشجویی در روسیه شد.در سال ١۹۶۶ ساخت بنای جدید دانشگاه در جنوب غربی شهر مسکو آغاز شد. دومین رئیس این دانشگاه ولادیمیر فرانتسویچ ستانیس – دکترای علم اقتصاد و پروفسور- بود ( از ١۹۹٣- ١۹٧٠). تا سال ١٩٧۵ حدود ۵۶٠٠ دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند که ۴٢۵٠ نفرآنها از ٨۹ کشور جهان بودند که در همان سال به این دانشگاه عنوان دوستی ملل به خاطر خدماتش جهت تربیت و آموزش متخصص برای کشورهای آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین اعطا شد.
studentvisa-ir-rudn13
امروز این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های دولتی روسیه شناخته می شود. این دانشگاه تنها دانشگاهی است که توانسته است دانشجویان را از بیش از ۱۴۰ کشور دنیا به خود جذب کند. این دانشگاه یک ساختار چند وجهی متشکل از پندین دانشکده و مزکر آموزشی دارند، ساختاری که به طور کلاسیک در دانشگاه های بزرگ دنیا وجود دارد. بیش از ۷۷هزار فارغ¬التحصیل این دانشگاه در ۱۷۰ کشور مشغول به کار هستند که ۵۵۰۰ نفر از آنها دوره دکتری را در این دانشگاه به پایان رسانده اند. آموزش متخصصین در ۶۲ رشته متختلف، و بیش از ۲۹هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از ۱۴۰ کشور دنیا از دیگر افتخارات این دانشگاه به حساب می آید. همچنین این دانشگاه به عنوان یک مرکز تحقیقاتی شناخته می شود که در آن ۴۵۰۰ محقق زیر نظر ۲۲۰۰ تن از برجسته ترین اساتید کشور مشغول به کار هستند. در این مرکز تحقیقاتی تاکنون بیش از  ۸۷۰ گواهی ثبت اختراع و ۱۵۰ پتنت در تمامی زمینه های علمی – تحقیاتی این دانشگاه به ثبت رسیده است.

دانشگاه، روابط بین المللی گسترده ای با دانشگاه های خارجی و  با سازمانهای بین المللی دارد. دانشگاه روسی دوستی بین الملل عضو انجمن بین المللی دانشگاه ها، عضو انجمن دانشگاه های اروپایی و آسیایی می باشد و دارای بیش از ١۶٠ تفاهم نامه ی همکاری با دانشگاه های خارجی و مراکز علمی می باشد و با سازمان بین المللی فرانکفورد، انجمن های دانشگاهی پایتخت های کشورهای اروپایی و آسیایی همکاری می کند و همچنین در برنامه ها و انجمن های سازمان ملل متحد، یونسکو، اروپا و سایر سازمان های بین المللی شرکت می کند. این دانشگاه همچنین یکی از بنیان گذاران شبکه همکاری دانشگاه های اروپا و آسیای مرکزی، شبکه علمی دانشگاه های کشورهای اروپای شرقی و غربی می باشد. در طول ۵٠ سال، دانشگاه شهرت جهانی یافت و برای سالهای متمادی رتبه ی پنجم دانشگاههای برتر روسیه را کسب کرد.

خوابگاه های دانشگاه دوستی ملل

دانشگاه دوستی ملل را به جرات می توان جز بهترین دانشگاه های روسیه از لحاظ امکانات خوابگاهی نام برد این دانشگاه با دارا بودن بیش از ۱۴ واحد خوابگاه دانشجویی دارای بزرگترین و بهترین خوابگاه های دانشجویی برای دانشجویان در فدراسیون روسیه است اما باید این نکته رو هم یاد آورد شد که کیفیت و هزینه اجاره ماهانه هر کدام از این خوابگاه ها در این دانشگاه با هم رابطه ی مستقیمی دارند و هر چه شما پول بیشتری بپردازید خوابگاه بهتر و تمیز تری دریافت خواهید کرد.

 

هزینه خوابگاه های دانشگاه دوستی ملل ؟

همون طور که گفته شد هزینه هر خوابگاه با کیفیت اون رابطه مستقیم داره که کاملا طبیعه و اگر شما توانایی پرداخت مبلغ بیشتری برای اجاره اتاق داشته باشید اتاق نو و بسیار تمیز تری رو در بهترین بلوک های این خوابگاه دریافت خواهید کرد بلوک های شماره ۳, ۱۴ ,۱۳, از بهترین بلوک های این دانشگاه هستند و هزینه اجاره ماهانه بلوک ۳ ماهانه ۲۵۰ دلار ,بلوک ۱۴ ماهانه ۱۵۰ دلار و بلوک ۱۳ ماهانه ۱۳۰ دلار است این هزینه ها برای هر اتاق دو نفره می باشد با تخت های مجزا تک نفره در خوابگاه های شماره ۱۴ و ۱۳۳ اتاق های ۳ نفره هم وجود دارد که هزینه اجاره آن ها به تقریبا هر ماه ۱۰۰۰ دلار است تاکید می کنم این هزینه ها برای اجاره بهترین خوابگاه های دانشگاه دوستی ملل هستند و خوابگاه های بسیار ارزان تر اما با کیفیت پایین تر هم وجود دارند برای مثال خوابگاه شماره ۱۰ که خوابگاه متوسطی محسوب میشود هزینه اجاره ۶ ماه آن ۳۵۰ دلار هست در یک اتاق دو نفره اما در پارت شما یک اتاق ۴ نفره دیگر وجود دارد که دستشویی و حمام شما مشترک هست اما این موضوع مشکلی نخواهد داشت و می توانید به راحتی زندگی کنید.

تصاویری از خوابگاه:

 

studentvisa-ir-rudn155

studentvisa-ir-rudn133

studentvisa-ir-rudn14

studentvisa-ir-rudn185

دیدگاه ها بسته شده اند.