شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشگاه دولتی فنی باومان(مسکو) دانشگاه دولتی فنی باومان(مسکو)

دانشگاه دولتی فنی باومان مسکو

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

دانشکده ها

کتابخانه

کتابخانه علمی دانشگاه دولتی فنی باومان مسکو — یکی از قدیمی ترین کتابخانه های دانشگاه ها در  روسیه می باشد. کتابخانه همزمان با تاسیس مؤسسه  در سال ۱۸۳۰ در مسکو تاسیس شده است.
این کتابخانه بیش از  ۳۰،۰۰۰ خواننده را در خود جا می دهد و حدود ۱٫۵ میلیون نسخه از ادبیات را در سال منتشر می کند و دارای ۳ سالن بزرگ مطالعه می باشد. کارکنان کتابخانه حدود ۱۰۰ نفرمی باشند.  ساختار کتابخانه ۱۲ بخشی است که شامل  ۶ بخش خدمات و  ۶ بخش عملکردی است.

فعالیت های بین المللی

فعالیت های بین المللی این دانشگاه تقریبا از سال ۱۸۳۰  ، زمانی که در  مسکو موسسه آموزشی هنر و صنعت سازمان یافته بودآغاز شده است. در سالهای اول تاسیس، مؤسسه از معلمان و استادان مشهور برون مرزی دعوت به کار و تدریس می نمود. علاوه بر این ، در کتابخانه موسسه  از متون و کتاب های علمی و فنی بسیاری به زبان های خارجی وجود داشت ، که توسط دانش آموزان و معلمان مورد استفاده قرارمی گرفتند.

در سال۱۹۵۲ دانشجویان خارجی در دانشگاه حضور یافتند. برای ترم اول تنها ۱۵ دانشجو از چین،۱۳ از مجارستان و ۱۱ نفر از لهستان و همچنین دانشجویانی از آلمان شرقی و رومانی  پذیرفته شده اند.در همان سال ۱۵ نفر آسپیرانت از چین پذیرفته شده بودند اما  از سال ۱۹۶۵ در دانشگاه تنها دانشجویان اتحاد شوروی تحصیل می کردند.در سال ۱۹۹۱ رئیس دانشگاه تصمیم بر گسترش هر چه بیشتر همکاری های بین المللی اتخاذ کرد و از این زمان بود که فعالیت های بین المللی ضرورت و اهمیت بیشتری یافتند.  در حال حاضر دانشجویان کشور های فرانسه ، سوئد ، آلمان، اتریش، یونان، هلند، سوریه، هند، چین، کره، مغولستان، پاکستان، اکوادور، پرو و برخی از کشورهای مستقل مشترک المنافع بر اساس قرارداد تحصیلی در دانشگاه باومان مشغول به تحصیل  می باشند.

موزه

۶ نوامبرسال ۱۹۶۷ دستور ساخت موزه تاریخی در دانشگاه فنی باومان  توسط  وزارت آموزش عالی صادر شد و ۱۸ نوامبر موزه رسماً افتتاح گشت.در سال ۱۹۶۸ مدیریت موزه  به گالینا نیکلایونا آنتسوپاوا ، فارق التحصیل دانشکده زبانها واگزار شد که  ثمره ۲۹ سال تلاش او موزه منحصر به فردی است  که امروز به اتفاق آرا به عنوان یکی از بهترین موزه های فنی در روسیه به رسمیت شناخته شد.

امروزبیش از ۱۰۰۰ اثر باستانی ، حدود ۲۵۰۰ نسخه  کتاب  قرن هجدهم و کتب دست نویس  اواخر قرن نوزدهم تا اولین  کتاب های درسی مهندسی حرارت، خودرو ، سیبرنتیک، فن پرتاب موشک و روبوتیک در این کتابخانه حفظ شده است .

دیدگاه ها بسته شده اند.