شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشگاه سیچوان دانشگاه سیچوان

 ((Sichuan University (Chengdu)

studentvisa-ir-sichuan-university4

 

( چینی : 四川大学 ؛ پینیین : سیچوان Dàxué ، اغلب به سادگی به نام به “川大” Chuāndà و کوتاه به “SCU” به زبان انگلیسی) یکی از است دانشگاه ، واقع در چنگدو ،از استان سیچوان ، چین ، با سابقه ای طولانی و بسیاری از پیشینیان، که اولین آن در ۱۴۱ سال قبل از میلاد  تاسیس شد واین به یک دانشگاه مدرن در  ۱۹۲۰ و نام دانشگاه ملی سیچوان (國立四川大學) در سال ۱۹۳۱ به تصویب رسید تبدیل شد.

دانشگاه سیچوان در شهر چنگدو، مرکز استان سیچوان چین قرارگرفته است. دانشگاه سیچوان در شهری واقع شده که با ردیابی ریشه‌های آن به ۱۴۱ سال پیش از میلاد مسیح می‌رسیم، بنابراین اگر می‌خواهید علاوه بر تحصیل کمی در فرهنگ و تاریخ گذشته چینی‌ها عمیق‌تر شوید این دانشگاه یکی از بهترین پیشنهاد خواهد بود.

دانشگاه سیچوان که در اعماق منطقه جنگلی و داخلی چین واقع شده است با چندی از بهترین دانشگاه‌های شهرهای بزرگ‌ چین همکاری‌های نزدیکی برای جذب دانشجویان بین‌المللی دارد

در حال حاضر، دانشگاه سیچوان یک مرکز تحقیقاتی برتر در غرب چین است. دارای ۳۰ دانشکده، یک دانشکده تحصیلات تکمیلی، یک مدرسه آموزش و پرورش خارج از کشور و دو کالج مستقل، جین چنگ و جین جیانگ میباشد . این کالج شامل ۱۱ رشته از جمله: علوم انسانی، علوم، پزشکی، اقتصاد، مدیریت، حقوق، تاریخ، فلسفه، کشاورزی، و آموزش و پرورش. در دانشگاه سیچوان ۴۶ رشته های کلیدی در سطح ملی، ۶۶ رشته های کلیدی در سطح استان وجود دارد،        ۲۷ رشته دکتری و همچنین ۲۲۹  دکترای حرفه ای ، ۳۴۶ رشته کارشناسی ارشد مدرک، ۸۱۳ رشته در مقطع کارشناسی،  ۶  پایگاه ملی آموزشی نوآورانه برای تحقیقات علمی و مطالعه برنامه درسی، و یک پایگاه ملی برای آموزش و پرورش دانشجویان دانشگاه ها .

این مجموعه بزرگ آموزشی دارای ارتباط نزدیک با دانشگاه های مشهور بیش از ۱۵۰ جهان، سازمان های آموزشی و بنیادها  میباشد . از جمله   :

مبادلات دانشگاهی سطح بالا  با ایالات متحده   ، “آزمایشگاه بین المللی دره جیوژایگو برای محیط زیست، محیط زیست و توسعه پایدار”،  موسسه تحقیقات انرژی چین و آلمان، و “مرکز  بین المللی تحقیقات” غرب چین ،  . SCU یک عضو از “۱۰ + ۱۰” اتحاد متشکل از ۱۰ دانشگاه در دانشگاه کالیفرنیا و ۱۰ دانشگاه چینی است. علاوه بر این، آن را نیز به دانش آموزان شرکت آموزش با دانشگاه مانند دانشگاه واشنگتن، دانشگاه ناتینگهام، و دانشگاه موناش در اشکال “۲ + ۲″، “۳ + ۱” و “۲ + ۱ + ۱″، به منظور  افزایش رقابت بین المللی ایجاد کرده است.

  دانشکده ها

دانشگاه سیچوان  در حال حاضر  ۱۱،۳۵۷ مشغول بکار دارد ،  ۱۳۲۳ استاد  ، ۲۳۴۵ دانشیار ، ۱۳ دانشگاهیان از آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین ، ۴۳۴ آموزگار از دانشجویان دکترا و ۱۷ نفر از اعضای کمیته مدارک دانشگاهی و رشته ارزیابی گروه تحت شورای دولتی .   دارای ۲۳ استاد طرح جایزه پژوهشگر  از  یانگ تسه  (استاد ۹ درس) میباشد.

این دانشگاه دارای بیش از ۳۰ کالج و مدرسه در رشته های مختلف، از جمله: 

 مدارک مورد نیاز  عبارتند از:

آخرین مهلت درخواست: فرم های درخواست این بورس، هر ساله از ماه ژانویه تا ژوئن مورد بررسی قرار می گیرند، شما میتوانید هر سال از طریق موسسه بنیاد جهانی جهت دریافت بورسیه اقدام نمایید .

دیدگاه ها بسته شده اند.