شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشگاه ژیامن دانشگاه ژیامن

 دانشگاه

Xiamen

shiamn

دانشگاه ژیامن و ژیامن اموی (به چینی: 青島 به انگلیسی: Xiamen Amoy) یکی از شهرهای کشور جمهوری خلق چین است. 

 این دانشگاه در سال ۱۹۲۱ توسط  رهبر شناخته شده  چین در خارج از کشور  تاسیس شد، که اولین دانشگاه در چین است که توسط یک چینی در خارج از کشور تاسیس شده است.

شهر ژیامن واقع درجنوب شرقی چین یک شهر ساحلی با مناظری بسیار زیبا و آب و هوای ملایم و مناسب است. این شهر یکی از زیباترین شهرهای چین به شمار می‌رود که به «پارک دریایی» و «هاوایی شرق» شهرت دارد.
یکی از فضاهای گردشگری شناخته شده در این شهر، دانشگاهی است که نام ژیامن را با خود دارد. این دانشگاه در دامنه کوهی سرسبز ایجاد شده که مقابل دریای شرق قرار گرفته است. دانشگاه ژیامن، به دلیل دارا بودن کیفیت بالای آموزشی، تجهیزات کامل برای پژوهش و مطالعات، خدمات عمومی مناسب و چشم اندازی زیبا، بسیار مورد توجه دانشجویان از کشورهای مختلف قرار گرفته است.

این دانشگاه در حال حاضر دارای یک تیم قوی از کارکنان  دانشگاه  که در مجموع بیش از ۴۰،۰۰۰ دانش آموز تمام وقت، از جمله ۱۹،۵۷۰ دانشجوی مقطع کارشناسی،  ۱۷،۴۹۰ کارشناسی ارشد،  دکتری ۲،۹۱۹  و بیش از ۴۰۰۰ دانش آموزان بین المللی، و دانش آموزان از هنگ کنگ، ماکائو و تایوان را دارا میباشد.

 بر اساس آمار اداره اطلاعات دانشجویان خارجی دولت چین، در سال ۲۰۱۴ میلادی این دانشگاه به طور کلی ۳ هزار و ۶۰۷ دانشجو از ۱۳۰ کشور در سراسر جهان پذیرش کرده است.  در حال حاضر، تعداد دانشجویان ایرانی که در دانشگاه شیا من مشغول به تحصیل هستند، حدود بیست نفر است. آنها از شهرهای مختلف ایران وارد این دانشگاه شده‌ و در رشته‌های متنوع و سطوح مختلف تحصیل می‌کنند. دانشجویان ایرانی، همزمان با تحصیل، به شناخت کامل از این شهر و کشور چین دست یافته‌اند. آنها می‌گویند، چین کشوری با رشد سریع و تمدنی باستانی است.

پزشکی ،دندانپزشکی در چین

وزارت بهداشت به تازگی چندین دانشگاه چین که در سایت کیو اس(Q.S) قرارگرفته اند را مورد تائید قرارداده است. طول دوره دندانپزشکی و پزشکی در چین حدود ۶سال میباشد و زبان تدریس در این دانشگاه ها معمولا به دو صورت میباشد:

حالت اول: ۲سال ابتدائی انگلیسی +۲سال میانی انگلیسی-چینی+دوسال اخر چینی

حالت دوم: ۴سال اول انگلیسی + سال پنجم انگلیسی- چینی +سال اخر به زبان چینی

برخی از رشته ها عبارتند از:

آناتومی، بیوشیمی، فیزیولوژی، فارماکولوژی، میکروبیولوژی، آسیب شناسی، پاتوفیزیولوژی، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال، گوش و حلق و، پوست، مغز و اعصاب، طب اورژانس، پزشکی قانونی، رادیولوژی و غیره

کالج پزشکی دانشگاه  Xiamen متشکل از سازمان های آموزش – بخش پزشکی عمومی، گروه پزشکی بالینی، گروه پزشکی پیشگیرانه، گروه پزشکی چینی، گروه دارویی و گروه پرستاری؛ سازمان پژوهش های علمی مرکز تحقیقات پزشکی، مهندسی، مرکز تحقیقات ضد سرطان، پایه پزشکی مرکز آزمون و آموزش، چینی مرکز تحقیقات پزشکی Xiamen دانشگاه و غیره؛ پنج  بیمارستان  وابسته  از جمله بیمارستان وابسته سون یات سن ، بیمارستان وابسته جنوب شرقی، بیمارستان وابسته به Xiamen چشم و غیره؛ پنج بیمارستان های آموزشی، از جمله ۱ بیمارستان Xiamen شرکت، ۲ بیمارستان در Xiamen  ، بیمارستان چینی پزشکی Xiamen شرکت، بیمارستان Xiamen شرکت Xianyue و Xiamen زنان و زایمان و بیمارستان بهداشت کودکان؛ چهار پایگاه آموزش، از جمله پیشگیری از بیماری و مرکز کنترل در  ، Xiamenشرکت بهداشت موسسه نظارت، Xiamen شرکت دارو موسسه آزمون xiamenو  شرکت Starshark مواد مخدرXiamen.

%d8%b4%db%8c%d8%a7%d9%85%d9%8602

بورسیه ها

بورس های تحصیلی کلاس اول برای دکترا و نامزد کارشناسی ارشد باید شهریه خود را پوشانده (حداکثر ۴ سال برای دوره دکترا، ۲ و یا ۳ سال برای مقطع کارشناسی ارشد) و ارائه کمک هزینه زندگی ماهانه (۳۵۰۰ RMB برای هر دانشجوی دکتری؛ RMB 3000 برای هر دانشجوی کارشناسی ارشد). نامزدها در مقطع کارشناسی را با بورس تحصیلی کلاس اول ارائه نشده است.

بورس های تحصیلی طبقه دوم شهریه برندگان این جایزه، تحت پوشش (حداکثر ۴ سال برای دوره دکترا، ۲ و یا ۳ سال برای مقطع کارشناسی ارشد، ۴ یا ۵ سال برای برنامه های مقطع کارشناسی) داشته باشد.

عملکرد تحصیلی برندگان این جایزه  هر سال ارزیابی شده و فقط آن دسته از دستیابی به استاندارد مورد نیاز باید بورس تحصیلی آنها تمدید برای سال بعدخواهد شد.

شرایط سنی ورود به دانشگاه های دولتی

به پنج دسته از دانشجویان خارجی اجازه ورود داده می شود،
دانشجویان دوره کارشناسی زیر رده سنی ۲۵ سال با تحصیلات کامل متوسطه، دانشجویان زیر رده سنی ۳۵ سال که حداقل دو سال از دوره کارشناسی را گذرانده باشند،
دانشجویان زیر رده سنی ۴۵ سال برخوردار از مدرک کارشناسی ارشد،
داوطلبان زیر رده سنی ۳۵ سال برای مقطع کارشناسی ارشد،
داوطلبان مقطع دکتری زیر رده سنی ۴۰ سال که از مدرک کارشناسی ارشد برخوردار می باشند

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی

۱٫تصویر آخرین مدرک تحصیلی با تایید آموزش و پروش منطقه ، ترجمه شده به زبان انگلیسی و تائید
شده توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
۲٫ تصویر ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی با تایید آموزش و پروش منطقه ، ترجمه شده به زبان انگلیسی و تائید شده توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
۳٫ تصویر گذرنامه معتبر (صفحه عکس)
۴٫ قطعه عکس ۳در ۴ پشت نویسی شده
۵٫تصویر گواهینامه مهارت زبان چینی (HSK) برای کسانی که قصد تحصیل به زبان چینی دارند.
۶٫ دریافت توصیه نامه از دو استاد برای دوره کارشناسی ارشد و دکترا
توجه : همه پرداخت ها به دانشگاه باید به صورت یوان چین باشد. RMB

.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.