شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشگاه هاست HUST دانشگاه هاست HUST

          تحصیل در دانشگاه علم و فناوری  Huazhong  studentvisa-ir-hust-university

 

 

دانشگاه علم و فناوری Huazhong   واقع در ووهان در مرکز چین، ، یک دانشگاه ملی  تحت وزارت آموزش و پرورش  چین است.  دانشگاه Huazhong علم و فناوری در سال ۱۹۵۲ تاسیس شد.در سال ۲۰۰۰ با دانشگاه پزشکی Tongji  ادغام شدند و نام فعلی خود را به تصویب رساند.

HUST  به عنوان “دانشگاه در جنگل” شناخته شده است، بدلیل اینکه ۴۷۰هکتار از محوطه ان سبز است.

 HUSTبا تمرکز بر روی ترکیب یادگیری و پژوهش با تولید و توجه به نوآوری در فن آوری و ارتقاء به عنوان وظیفه خود، یک گروه از شرکت علم و فن آوری های پیشرفته ایجاد کرده است .

در این دانشگاه در دوره های ۱۲ حوزه گسترده دانشگاهی از جمله: اقتصاد؛ تحصیلات؛ فلسفه؛ قانون؛ تاریخ؛ ادبیات؛ کشاورزی؛ مهندسی؛مدیریت؛ دارو؛ و هنر.

studentvisa-ir-hust-mbbs-universityدر آخرین ارزیابی از رشته ها، مهندسی مکانیک، مهندسی نوری و بهداشت عمومی و پزشکی رتبه بالا ، مهندسی برق  دو، زیستی پزشکی مهندسی سه، روزنامه نگاری، انرژی و فیزیک حرارتی و مدیریت عمومی سه. یکی دیگر از نه رشته های  بالا رتبه بندی شده درچین هستند.

 بیش از ۱۰ سیستم عامل پژوهش در سطح کشور، از جمله مرکز آزمایش گرانشی و آزمایشگاه ملی ووهان

آزمایشگاه ملی ووهان اپتوالکترونیک، پشتیبانی شده توسط HUST، در حال حاضر در دست ساخت است.  اکنون مرکز پالس بالا میدان مغناطیسی است، که یک پروژه بزرگ علم و فن آوری زیرساخت ها، تایید شده است. علاوه بر این، دانشگاه دارای پنج آزمایشگاه های ملی ، دو آزمایشگاه تخصصی ملی، یک آزمایشگاه دفاع ملی ، یک آزمایشگاه ملی مهندسی، سی و هفت آزمایشگاه های استانی، سه آزمایشگاه  از وزارت آموزش و پرورش (سطح B)، شش ملی مهندسی ( تکنولوژی) مراکز تحقیقاتی، هشت مرکز تحقیقاتی استانی، سه مرکز تعاونی پژوهشی وزارت آموزش و پرورش و چهار مرکز علوم انسانی در استان و پایگاه تحقیقات علوم اجتماعی است.

 HUSTدارای چهار کتابخانه میباشد : کتابخانه قدیمی، کتابخانه شاو (همچنین به عنوان کتابخانه جدید شناخته می شود)، کتابخانه معماری و کتابخانه پزشکی.

فارغ التحصیلان بنام از دانشگاه عبارتند از: طلای المپیک برنده مدال بازیکن تنیس لی تینگ، استرالیا و برنده فرانسه لی نا، و وزیر بهداشت سابق چین کیان شرکت Xinzhong.

 برخی رشته های مقطع دکترا

برنامه

درجه

آموزش داده شده توسط

برودتی و مهندسی برودت

مدرک دکترا

چینی ها

بهداشت محیط و حرفه

مدرک دکترا

چینی ها

زبان شناسی و زبان شناسی کاربردی

مدرک دکترا

چینی ها

تغذیه و بهداشت مواد غذایی

مدرک دکترا

چینی ها

قدرت ضربه و پلاسما

مدرک دکترا

چینی ها

مدیریت اطلاعات و تجارت الکترونیک

مدرک دکترا

چینی ها

اقتصاد و مدیریت فنی

مدرک دکترا

چینی ها

مدیریت کسب و کار

مدرک دکترا

انگلیسی

طراحی معماری و نظریه

مدرک دکترا

چینی ها

مهندسی عمران و مهندسی سازه

مدرک دکترا

انگلیسی

رادیولوژی

مدرک دکترا

چینی ها

سیگنال و پردازش اطلاعات

مدرک دکترا

چینی ها

نرم افزار کامپیوتر و نظریه

مدرک دکترا

چینی ها

سیستم های قدرت الکتریکی و اتوماسیون

مدرک دکترا

انگلیسی

اطلاعات و ارتباطات مهندسی

مدرک دکترا

انگلیسی

فناوری کاربرد کامپیوتر

مدرک دکترا

انگلیسی

ارتباطات و سیستم های اطلاعاتی

مدرک دکترا

انگلیسی

مکانیک مشترک و مکانیک اساسی

مدرک دکترا

چینی ها

آمار و احتمال ریاضی

مدرک دکترا

چینی ها

فیزیک نظری

مدرک دکترا

چینی ها

فیزیک ذرات و فیزیک هسته ای

مدرک دکترا

چینی ها

فیزیک اتمی و مولکولی

مدرک دکترا

چینی ها

 studentvisa-ir-hust-university 

      بورسیه دانشگاه

 این تسهیلات برای حمایت از استعدادهای جوان در سراسر دنیا می باشد تا این دانشجویان بتوانند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل بدهند و در دوره های آموزشی و یا تحقیقات دانشکده ها شرکت کنند.

بورسیه کامل متشکل است از معافیت از شهریه دانشگاه، دستمزد ماهانه، خوابگاه و بیمه پزشکی؛ این در حالی است که بورسیه جزئی برخی از موارد بورسیه کلی را در بر دارد.

 دستمزد ماهانه: ماهانه مبلغی برابر ۲،۵۰۰ یوان به عنوان دستمزد به دانشجویان دریافت کننده بورسیه تحصیلی چین در مقطع دکترا، مبلغ ۲،۰۰۰ یوان به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دانشجویان مهمان پرداخت میکند.

– خوابگاه (محل اقامت):  برای متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی چین که در موسسات و کالج های پکن تحصیل می کنند، خوابگاه اختصاص می دهد. برای دریافت کنندگان بورسیه در موسسات آکادمی علوم چین خارج از پکن، زمانی که شروع به تحصیل در دانشگاه (UCASS) کنند، برای آنها خوابگاه اختصاص داده خواهد شد، درحالی که موسسات میزبان به دانشجویان کمک می کنند تا محل اقامت تهیه کرده یا مشکلات مربوط به اقامت آنها را حل و فصل کنند. این دانشجویان می بایست هزینه های مربوطه را به موسسات بدهند.

– بیمه پزشکی: حق بیمه سالانه ۸۰۰ یوان می باشد که درواقع برای هر نیمسال ۴۰۰ یوان است. این مبلغ از اولین دستمزد هر سال کسر خواهد شد.

– الزامات سنی:

– کاندیدای کارشناسی ارشد نباید بیشتر از ۳۰ سال سن داشته باشند.

– کاندیدای مقطع دکتری نباید بیشتر از ۳۵ سال سن داشته باشند.

– دانشجویان رشته های مشترک: محدودیت سنی ندارد

– دانشجویان مهمان معمولی و ارشد نباید بیش از ۴۰ سال سن داشته باشند.

– الزامات سطح زبان:

– رشته ها و دوره هایی که به زبان چینی آموزش داده می شوند: متقاضیان می بایست قبل از ثبت نام حداقل ۱۸۰ امتیاز در سطح ۵ امتحان جدید HSK کسب کنند.

– رشته ها و دوره هایی که به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند: متقاضیان می بایست تسلط کافی و خوبی در انگلیسی داشته باشند.

مدارک مورد نیاز: فرم درخواست، فرم ثبت نام، کپی صفحه اطلاعات شخصی پاسپورت متقاضی (با حداقل ۲ سال اعتبار)، کپی برابر اصل دانشنامه ها، اصل یا کپی برابر اصل ریز نمرات، توصیه نامه دو استاد دانشگاه، رزومه و طرح تحقیقاتی پیشنهادی و کپی از تمام صفحات لوح های تقدیر و حداکثر ۵۵ مقاله که در روزنامه های تحصیلی مربوطه نشر شده باشد.

studentvisa-ir-hust-mbbs-university

دیدگاه ها بسته شده اند.