شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشگاه ووهان دانشگاه ووهان

%d9%88%d9%88%d9%87%d8%a7%d9%863

دانشگاه ووهان Wuhan با نام اختصاری WHU(به چینی: 武汉大学  )در استان هوبئی در چین قرار دارد.شعار این دانشگاه به زبان چینی: 自强 弘毅 求 是 拓 新 شعار به زبان انگلیسی :قدرت از طریق خود تجدید، در تلاش به استقامت، اشتیاق برای حقیقت، رنج به کشف.

این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های چین است و در فهرست ۱۰ دانشگاه برتر چین قرار دارد. تاریخ تأسیس این دانشگاه به سال ۱۸۹۳ میلادی برمی‌گردد. در سال ۲۰۱۱۱ تعداد دانشجویان این دانشگاه ۵۳۰۰۰ نفر بوده‌است که بیش از ۳هزار نفر آنها دانشجوی بین‌المللی (غیرچینی) هستند.
منطقه ووهان برای نخستین بار پیرامون سه هزار سال پیش مسکونی شد. ووهان بعد از شانگهای، مسکو، پکن و لندن، پنجمین  شهر بزرگ دنیاست.

ووهان یک کلان شهر مدرن با امکانات وسیع و نامحدود واقع در قلب چین است. ووهان شهر پر انرژی ، مرکز تجاری و مالی ، مرکز علوم و شرکت های بین المللی چین است. ووهان با داشتن موسسات آموزشی و علمی و تکنولوژیکی مانند شهرهای لیزری ،  دانشگاه بزرگ ووهان ، مراکز تحقیقاتی  یک شهر فکری در چین است.

ووهان در تقاطع مرکزی چین و مرکز حمل و نقل هوایی ، راه آهن و ترافیک کشتی هاست. . ووهان بین نه استان مهم چین نقش مهمی ایفا میکند. دولت چین شهر ووهان را به عنوان مرکز سیاسی ، اقتصادی ، مالی ، فرهنگی و آموزشی ، حمل و نقل مرکزی چین به رسمیت می شناسد. جمعیت این شهر بزرگ حدود ۱۱ میلیون نفر است که نزدیک ۷۷ میلیون نفر از  آنها در مناطق شهری زندگی می کنند.شهر ووهان با ۲۳ شهر بزرگ دنیا عقد خواهر خواندگی دارد و در سال هیئت های علمی و فرهنگی هر دو شهر با هم تبادل اطلاعات و رفت و آمد می کنند. شهر ووهان چین در سال ۲۰۰۹۹ با شهر تبریز ایران قرارداد  خواهرخواندگی امضا کرده است.

ووهان01

تحصیل در ووهان

در زمینه آموزش و تحصیلات نیز ووهان یکی از قدیمی ترین و مهمترین شهرهای مرکزی جمهوری خلق چین به حساب می آید. این شهر با داشتن چهار پارک علوم و تحقیقات و ۳۵۰۰ موسسه تحقیقاتی، سومین مرکز تحقیقاتی چین است.سه منطقه ملی توسعه ، چهار پارک علمی و تکنولوژیکی ، فن آوری ، بیش از ۳۵۰ موسسه تحقیقاتی و ۱۴۷۰ شرکت فن آوری و بیش از ۴۰۰۰۰۰ نفر تکنسین و کارشناس از توانایی های علمی این شهر ، نشان از رشد سرمایه گذاری های متعدد و زیر ساخت های علمی این شهر است.

دانشگاه های معتبر شهر ووهان عبارتند از :

رشته های تحصیلی

رشته های متنوع بسیاری در زمینه های ادبیات، علوم، حقوق، مهندسی، زبانهای خارجی، مدیریت، اقتصاد، هنر، پزشکی و … در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا در دانشگاه ووهان ارائه می شود (به زبان چینی) که به تفکیک مقطع عبارتند از:

زمان ثبت نام برای تحصیل در دانشگاه ووهان برای مقطع کارشناسی ۵ آگوست هر سال، برای مقطع ارشد و دکترا ۳۰ ژوئن هر سال می باشد. همچنین متقاضیان می توانند در هر زمان از سال برای ثبت نام در دوره زبان چینی این دانشگاه ثبت نام کنند. طول دوره تحصیل در دانشگاه ووهان در مقطع کارشناسی ۴ ساله، در مقطع ارشد ۱ تا ۳ ساله و در مقطع دکترا ۳ تا ۴ ساله می باشد.

پزشکی در ووهان

دانشکده پزشکی دهان دانشگاه ووهان یکی از پایگاه های آموزش پزشکی معروف است، و آن را نیز بزرگترین آکادمی حفره در مناطق مرکزی و جنوبی است. سلف از دانشکده پزشکی دهان دانشگاه ووهان حفره دهان دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هوبئی است. آن را در ۱۹۶۰ راه اندازی شد، و اولین بخش حفره توسط خود ما پس از استقرار جدید چین ساخته شده است.

در حال حاضر،  دانشکده پزشکی توسط هشت کالج، سه موسسه، و سه بیمارستان های وابسته تشکیل شد.

مراکز دیدنی و گردشگری ووهان :

برج جرثقیل زرد Yellow Crane Tower

یادبود قیام ووچانگ Wuchang

موزه استان هوبئی ووهان Bianzhong

دریاچه شرقی

کشتی جنگی شرکت زونگ شان Zhongshan

اولین پل رودخانه یانگ تسه چین

ایستگاه جدید ره آهن سریع السیر ووهان

شهر جدید نمایشگاهی ووهان

خیابان جیکینگ  Jiqing

 

دیدگاه ها بسته شده اند.