شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

رایزن فرهنگی چین در شهرکتاب و رادیو صدای آشنا رایزن فرهنگی چین در شهرکتاب و رادیو صدای آشنا

رایزن فرهنگی چین در ایران از رادیو صدای آشنا بازدید کرد

خبرگزاری آریا- رایزن فرهنگی چین در ایران به همراه معاون و یکی از برنامه سازان رادیو و تلویزیون چین (CRI)، از شبکه جهانی صدای آشنا بازدید کردند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی و امورمخاطبان شبکه جهانی صدای آشنا، روز سه شنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۳، “هوانگ لی مینگ” رایزن فرهنگی چین در ایران به همراه معاون و یکی از برنامه سازان رادیو و تلویزیون چین (CRI)، با کامران کاظم زاده مدیر شبکه جهانی صدای آشنا و مدیران سایر بخش های این شبکه دیدار کرده و از استودیوهای ضبط و تولید برنامه های این شبکه بازدید کردند.
“هوانگ لی مینگ” ضمن ابراز خوشحالی از این ملاقات، گفت: کشور ایران دارای تمدن و تاریخ کهن و دارای افتخارات بسیاری است؛ کشور چین نیز کشوری کهن است و بزرگترین جمعیت دنیا را دارد. وی افزود: چین و ایران دوستی تاریخی با یکدیگر دارند و ما مایل هستیم با هم تبادل فرهنگی داشته باشیم و آن را نیز توسعه دهیم، چرا که این توسعه می تواند برای هر دو ملت منفعت داشته باشد.
رایزن فرهنگی چین در ایران در ادامه گفت: ما مدت دو سال است با چند گروه از سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بازدید داشته و تبادل نظر کرده ایم و از اینکه قرار است در آینده با شبکه جهانی صدای آشنا تبادل نظر و تعامل برنامه داشته باشیم، خرسندیم.
وی همچنین گفت: رادیو چین سالهاست در جشنواره بین المللی رادیو که در اتحادیه های رادیوئی معروف است، شرکت داشته و امسال نیز با ارسال چند برنامه در این جشنواره شرکت خواهد کرد.
در ادامه، کامران کاظم زاده مدیر شبکه جهانی صدای آشنا گفت: در دنیای امروز، فرهنگ شرق می تواند در مقابل غرب، به خصوص قدرت های بزرگ، ایستادگی کند؛ وی گفت: با نظر به فرهنگ و تاریخ کهن دو کشور ایران و چین، و همچنین دستور معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران در راستای تبادل برنامه با کشورهای آسیائی همچون چین، می توانیم با تبادل برنامه های فرهنگی، این امر را محقق کنیم. کاظم زاده با اشاره به سیاست ها و اهداف شبکه جهانی صدای آشنا و همچین برد جغرافیائی این شبکه به لحاظ پوشش ماهواره ای و اینترنتی، افزود: عموما برنامه های رادیو صدای آشنا فرهنگی است، به همین منظور ما می توانیم  با رادیو چین تبادل برنامه های فرهنگی داشته باشیم.
مدیر شبکه جهانی صدای آشنا گفت: رادیو چین در حوزه برنامه‎سازی به لحاظ فنی و محتوائی پیشرفت کرده است و خوشحالیم که برنامه سازان چینی به مفاهیم و روابط انسانی اهمیت می دهند. ما نیز به همین دلیل وجوه مشترکی که دارد، مایل هستیم در حوزه های هنرهای نمایشی، اقتصاد، و فرهنگ مشترک میان دو کشور، تبادل برنامه داشته باشیم تا از این طریق بتوانیم بسترهای شناخت فرهنگی را بین هر دو ملت تقویت کنیم.
رایزن فرهنگی چین در ایران به همراه معاون و یکی از برنامه سازان رادیو و تلویزیون چین (CRI)، از ضبط دو برنامه “ارکستر پارسی” و “همیشه بهار” بازدید کردند.
در این دیدار، زهرا صفائیان مشاور مدیر شبکه، سینا مضیفیان مدیر روابط عمومی، محمدرضا قربانی مدیر طرح و ارزیابی و سامان پارسا مدیر گروه هنر و ادبیات، حضور داشتند.

اخبار شهر کتاب –  آقای رن ون‌فو رایزن فرهنگی چین با حضور در مرکز فرهنگی شهرکتاب با علی‌اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی و بین‌الملل شهرکتاب، دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
در ادامه‌ی همکاری‌های فرهنگی و بین‌الملل شهرکتاب با نهادهای ادبی و فرهنگی کشورهای مختلف، آقای رن ون‌فو رایزن فرهنگی چین در ایران  با حضور در مرکز فرهنگی شهرکتاب با علی‌اصغر محمدخانی معاون فرهنگی و بین‌الملل شهرکتاب دیدار و گفت‌و‌گو کرد. در این دیدار که علی‌محمد سابقی رایزن سابق فرهنگی ایران در چین و کار‌شناسان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضور داشتند محمدخانی به سابقه‌ی فرهنگی و تمدنی ایران و چین اشاره کرد و برخی از زمینه‌های مشترک همکاری‌های فرهنگی در حوزه‌ی شعر، داستان و فلسفه را شرح داد.

محمدخانی درباره‌ی کمتر شناخته شدن ادبیات چین در ایران گفت که متاسفانه بسیاری از علاقه‌مندان به ادبیات چین، آثار ادبی این کشور را از طریق کشورهای اروپایی می‌شناسند و ضروری است که به‌صورت مستقیم ادبیات چین در ایران معرفی شود. همچنین قرار شد که شهرکتاب از دبیر انجمن نویسندگان چین دعوت کند تا در سفری به ایران، زمینه همکاری‌های متقابل فراهم شود. برگزاری همایش «سعدی و کنفسیوس» در تهران و پکن نیز از طرف معاونت فرهنگی شهرکتاب پیشنهاد شد.

دیدگاه ها بسته شده اند.