شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

شرایط عمومی و اختصاصی نقل و انتقال دانشجویان ایرانی گروه اموزش پزشکی در خارج از کشور شرایط عمومی و اختصاصی نقل و انتقال دانشجویان ایرانی گروه اموزش پزشکی در خارج از کشور

شرایط عمومی و اختصاصی نقل و انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل رشته های گروه اموزش پزشکی در خارج از کشور

studentvisa-ir-uni

توجه: انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای خارج ازکشور از سال ۲۰۰۹-۲۰۰۸ به دانشگاههای داخل کشور ممنوع می باشد.بدیهی است در صورت معتبر بودن دانشگاه محل تحصیل ضمن رعایت شرایط انتقال صرفا می توانند به یکی از شعب بین الملل دانشگاهها انتقال یابند.

شرایط عمومی

۱-خروج قانونی از کشور

۲-معتبر بودن دانشگاه محل تحصیل دانشجو باتوجه به اخرین مصوبات شورای عالی ارزشیابی لیست دانشگاههای معتبر کشور واقع در سایت :

http://dme.behdasht.gov.ir

۳-نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل در دانشگاه مبداء و دانشگاه های داخل کشور از نظر مقررات اموزشی و خدمات نظام وظیفه.

۴-دارا بودن دیپلم کامل متوسطه و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید (یا معادل ارزشیابی شده ان به تائید وزارت اموزش وپرورش مدارس تطبیقی واقع در سعادت اباد-میدان فرهنگ)باشد.

۵-دارا بودن مدرک تحصیلی هر دوره برای ورود به دوره بعدی که مورد تائید وزارت فرهنگ واموزش عالی یا وزارت بهداشت درمان واموزش پزشکی

شرایط اختصاصی

-دارا بودن میانگین نمرات معدل کتبی دیپلم متوسطه با حداقل نمره ۱۴ و نمرات کل دیپلم متوسطه با حداقل نمره ۱۶برای دیپلمه های نظام قدیم.

-دارا بودن میانگین مجموع معدل کل دیپلم متوسطه وپیش دانشگاهی نظام جدید با حداقل نمره ۱۶مشروط بر اینکه هیچ یک از نمرات کمتر از۱۴ نباشد دریکی از رشته های ریاضی فیزیک ویا علوم تجربی.

گذراندن حداقل ۷۲واحد درسی در نظام واحدی ویا دوسال تحصیلی در نظام سالیانه در خارج از کشور با میانگین نمرات ۱۵ از ۲۰ در مقاطع دکتری(برای رشته های پزشکی. داروسازی ودندانپزشکی)

گذراندن حداقل ۳۶واحد درسی در نظام واحدی ویا یک سال تحصیلی در نظام سالیانه در دانشگاههای غیرمشروط در مامورین ثابت دولت خارج ازکشور با میانگین نمرات ۱۵ از ۲۰ برای فرزندان اعضاء هیات علمی دانشگاهها اعم از وزارت بهداشت. اموزش پزشکی و وزارت علوم تحقیقات وفناوری و فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها وفرزندان جمهوری اسلامی ایران در خارج ازکشور

شرکت وقبولی در امتحان جامع علوم پایه برای دانشجویانی که در دانشگاههای بلوک شرق(دانشگاههای معتبر مشروط طبق دفترچه راهنما یا سایت) به تحصیل اشتغال دارند.(اعم از فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها وفرزندان مامورین ثابت دولت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور)الزامی است.

-گذراندن حداقل ۱۶واحد درسی یا یک سال تحصیلی در نظام سالیانه با حداقل میانگین نمرات ۱۵ از ۲۰ برای رشته های کارشناسی ارشد ومیانگین نمرات کل مقطع کارشناسی با حداقل نمره ۱۵

کارشناسی گذراندن حداقل ۳۶واحد درسی یا یکسال تحصیلی در نظام سالیانه با میانگین نمرات گذرانده شده با حداقل نمره ۱۴ از ۲۰برای مقاطع

-گذراندن حداقل ۱۸واحد درسی ویا یکسال تحصیلی در نظام سالیانه با میانگین نمرات واحدهای گذرانده شده با حداقل نمره ۱۴ از ۲۰ برای مقاطع کاردانی وکارشناسی ناپیوسته.

توجه: کلیه دانشجویان منتقله می توانند فقط از دانشگاههای تیپ دو و سه پذیرش بگیرند وانتقال به دانشگاههای تیپ یک ممنوع می باشد.

دانشگاههای تیپ ۱:

اصفهان- اهواز- ایارن- تهران- شهیدبهشتی- تبریز- کرمان- شیراز- مشهد

دانشگاههای تیپ ۲:

شاهد اردبیل- ارومیه- بابل- بندرعباس- بیرجند- رفسنجان- زاهدان- زنجان- سمنان- قزوین- کاشان- کرمانشاه- گلستان- گیلان- مازندران- همدان- یزد-

دانشگاههای تیپ ۳:

ایلام- بجنورد- بوشهر- توانبخشی- جهرم- زابل- سبزوار- شاهرود- شهرکرد- فسا- قم- کردستان- یاسوج

کلیه دانشجویان انتقالی به دانشگاههای داخل کشور موظف به پرداخت هزینه تحصیلی سالیانه با توجه به مفاد بند (ح) تبصره (۱۷)قانون بودجه سال ۱۳۸۳ بشرح ذیل می باشد که ۳۰درصد افزایش هزینه های تحصیلی سالیانه به عهده هیات امناء دانشگاه می باشد.

۱-دانشجویان رشته پزشکی      ۵۸۰۰۰۰۰۰ ریال

۲-دانشجویان رشته دندانپزشکی ۷۳۰۰۰۰۰۰ ریال

۳-دانشجویان رشته داروسازی  ۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال

مدارک مورد نیاز جهت طرح تقاضا در شورای انتقال مردادماه و دی ماه هرسال تحصیلی:

۱-اصل ریز نمرات تحصیلی به تائید دانشگاه محل تحصیل وسفارت جمهوری اسلامی ایران در کشورمحل تحصیل

۲-اصل دیپلم

۳-اصل پیش دانشگاهی

۴-حکم کارگزینی اعضای هیات علمی دانشگاه ها برای دانشجویانی که والدین انها هیات علمی دانشگاه می باشند.

۵-درخواست شخصی

دیدگاه ها بسته شده اند.