شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

شهرآنتالیا-ANTALYA شهرآنتالیا-ANTALYA

 antalya2

 

در قرن دوم قبل از میلاد مسیح آتالوس پادشاه برگاما ِ به ژنرالهای خود دستور داد که بهشت روی زمین را برای پادشاه پیدا کنند . پس از جستجوی دراز مدت این بهشت زمینی پیدا شد و نامش را آتلیا گذاشتند وبه این ترتیب در سال ۱۵۹ قبل از میلاد این شهر پایه گذاری شد.
درسال۱۲۰۷ میلادی حاکمیت شهر به دست سلجوقی ها و در قرن ۱۵ میلادی به دست امپراطوری عثمانی افتاد .
آنتالیا وارث تمدن های قدیم وآثار بجا مانده از اسکندر کبیر و پاولوس است .

آنتالیا درلغت به معنای سرزمین آتالوس میباشد که درزمان آتالوس دوم بناشده است.شهرآنتالیا که درزمان بیزانسها به نام آتالئیا خوانده میشده و مرکز کلیسای جامع بوده است که پس از تصرف ترکها به پیشرفتهای بزرگی دست یافت .آنتالیا شهری باستانی بوده است اما آثار کم و محدودی از آن زمان به جای مانده است، نظیر دیواربلندی که قسمتی از آن به عنوان موج شکن بوده و از شهر درمقابل طوفانهای سهمگین محافظت میکرده است. بخش کاله ایچی شهرویران شده ومناطق اطراف آن از سوی سازمان عالی معبدها و اثرهای قدیمی به عنوان منطقه تاریخی ثبت ومورد حفاظت قرارگرفته است.در آوریل ۱۹۸۴ به خاطر مرمت این مجموعه سیب طلایی اسکارتوریسم ازطرف اتحادیه نویسندگان توریسم بین المللی به وزارت فرهنگ اهدا شد. امروزه در این بخش هتلها وپانسیونها ورستورانهای بسیارزیادی ساخته شده است.

آنتالیا درمنطقه مدیترانه قرارداردودر شرق آن شهرهای مرسین وکارامان,در شمال آن قونیه , اسپارتاو بوردو,درغرب آن موغلا ودرجنوب آن دریای مدیترانه قراردارد.

 شهری است ساحلی و بسیار زیبا که رشته کوههای توروس در این شهر به سمت دریا امتداد پیدا کرده و خط ساحلی نامنظمی از صخر ه های سنگی و خلیج های کوچک بکر را ایجاد نموده است . استان آنتالیا از غرب از طریق شهر کمر آغاز شده وبطول ۶۰ کیلومتر توام با ساحل زیبای خود به شهر آلانیا در شرق آنتالیا ختم می شود.
موقعیت آب و هوایی آن طوری می باشد که درحدود ۳۰۰ روز سال آفتابی بوده وبهشتی از فعالیتهای ورزشی مانند موج سواری ، اسکی روی آب، قایقرانی ، کوهنوردی و… را جلوه گر میسازد . در فصل تابستان دمای هوا بین ۳۵ الی ۴۵ درجه سانتی گراد و رطوبت آن بین ۶۵ الی ۸۵ درصد می باشد و این آب و هوا اکثر توریستها را به سواحل و پلاژهای زیبای آنتالیا می کشاند.

 

دانشگاههای آنتالیا

 

   دولتی

  1. Akdeniz University

    خصوصی

  1. Alanya Hamdullah Emin Pasa University

  1. International Antalya University

 antalya1

 

 جاذبه های آنتالیا 

 

 

غار کارائین آنتالیا

پارک ملی آنتالیا

منطقه ساید آنتالیا

منطقه پرج آنتالیا

آسپندوس

حمام رومی

شهر باستانی الیمپس

سواحل آنتالیا

تکیراوا

گوینوک

بلدیبی

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده اند.