شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

شهر آدلاید شهر آدلاید

شهر آدلاید

این جزیره در سال ۱۶۲۷ توسط دریانوردان هلندی مشاهده شد اما تا دو قرن بعد مورد توجه قرار نگرفت. در سال ۱۸۳۴ دولت بریتانیا قانونی تصویب کرد که بموجب آن استرالیای جنوبی به عنوان ایالتی مستقل شناخته شد و کم کم ساکنان آزاد (و نه محکومین) به آنجا رفته و شهر آدلاید را پایه گذاری کردند.

آدلاید مرکز ایالت استرالیای جنوبی و پنجمین شهر پر جمعیت استرالیا می باشد. آدلاید در شمال شبه جزیره فلوریو، در دشت آدلاید و در بین خلیج سنت وینسنت و رشته کوه کم ارتفاع لافتی که شهر را احاطه نموده است، قرار گرفته و به ساکنان آن Adelaidean گفته می شود.

این ایالت با تمام ایالت های استرالیا غیر از تاسمانی مرز مشترک دارد و از جنوب به اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب به ایالتاسترالیای غربی، از شمال به سرزمین شمالی، از شمال شرق به کوئینزلند و از شرق به ایالت ویکتوریا و ولز جنوبی جدیدمحدود است.

 

آدلاید در میان شهرهای استرالیا دارای تمیز ترین و پاکیزه ترین آب و هوا بوده و میزان آلودگی در این شهر در حدود صفر می باشد. از اواسط قرن ۱۹ میلادی، آدلاید با نام «شهر کلیساها» شناخته می شود.

 

 

آدلاید دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد به طوری که تابستان ها گرم و زمستان ها بارانی هستند. متوسط دمای هوا در تابستان ۲۹ درجه و در زمستان ۷/۵ درجه می باشد.

از لحاظ زمانی استرالیا به سه قسمت تقسیم می‌شود، که در آن آدلاید در ساعت استاندارد مرکزی استرالیا (ACST) قرار دارد. ساعت محلی آنبرابر GMT+9.55  است.

استرالیا جنوبی جمعیت ۱٫۶۷ میلیون نفری دارد. بیش از ۷۵% جمعیت (۱٫۳ میلیون نفر) در کلان‌شهر مرکزی آدلاید زندگی می‌کنند. ۲۵% ساکنین  استرالیا جنوبی در خارج از استرالیا به دنیا آمده‌اند.

به طور کلی هزینه زندگی در آدلاید ٪۲۳ ارزان تر از شهر های ملبورن و سیدنی می باشد. آدلاید یکی از بهترین شهرهای استرالیا برای دانشجویان بین المللی می باشد به طوری که تعداد دانشجویان خارجی در طی سال های گذشته تغییرات چشمگیری داشته است.

دیدگاه ها بسته شده اند.