شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

مجتمع آموزشی فجر ایرانیان در استانبول مجتمع آموزشی فجر ایرانیان در استانبول

fajr

اطلاعات ضروری برای ثبت نام در دبیرستان فجرایرانیان در استانبول

مدارک لازم جهت ثبت نام دانش آموزان پایه چهارم متوسطه نظری_ پیش دانشگاهی (ریاضی، تجربی، انسانی)

  1. اصل شناسنامه دانش آموز

  2. اصل گذرنامه دانش آموز

  3. اقامت معتبر یک ساله تا پایان سال تحصیلی (شروع سال تحصیلی، اول مهر و پایان آن ۳۱ شهریور سال بعد می باشد)

  4. شش قطعه عکس ر

  5. تکمیل فرمهای مورد نیاز 

  6. کارنامه فارغ التحصیلی دوره متوسطه (در صورت انتقال از مدرسه دیگر، باید توسط اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل تأیید شود)

  7. سوابق تغییر رشته (ویژه دانش آموزانی که در پایان دوره سه ساله متوسطه تغییر رشته داده اند)

  8. دفترچه سلامت

      ۹٫واریز هزینه ثبت نام (شهریه) 

 

توضیحات لازم:

۱- مدارک مورد نیاز هر پایه به صورت جداگانه از منوی «شرایط ثبت نام»  >>>>  «مدارک مورد نیاز» قابل مشاهده است.

۲-مدارک لازم برای دانش آموزانی که در سال تحصیلی جاری در این مجتمع مشغول به تحصیل می باشند، اصل گذرنامه، کارت اقامت معتبر و عکس جدید می باشد.

۳-مدارک تحصیلی قبلی دانش آموزانی که قصد انتقال به این مجتمع را دارند، باید به تأیید اداره آموزش و پرورش منطقه / ناحیه محل تحصیل قبلی رسانده شود

توجه : ۱- نیازی به تأیید اداره کل آموزش و پرورش استان نمی باشد.

توجه : ۲- نیازی به ترجمه مدارک تحصیلی نیست مگر آن که قصد ارائه مدارک به مدارس، دانشگاه ها یا ادارات ترکیه را داشته باشید.

۴- برای هر دانش آموز و اولیاء وی پس از ثبت نام یک «نام کاربری» و «رمز» اختصاصی صادر می شود تا از طریق وب سایت مجتمع آموزشی فجر در جریان نتایج نمرات کلاسی، نتایج آزمون های مرحله ای، حضور و غیاب و مسائل انضباطی، پیامهای ارسالی دبیران و مسئولین مدرسه و … قرار گیرند.

۵- با اقامت های ۳ ماهه و  ۶ ماهه ثبت نام انجام نمی گیرد. این قبیل اقامت ها توریستی محسوب می شود؛ مگر آن که تمدید اقامت دانش آموز به استناد مدارکی که ولی دانش آموز ارائه می دهد (از جمله ثبت شرکت و فعالیت تجاری یا خرید خانه توسط ولی دانش آموز و یا تحصیل ولی دانش آموز در دانشگاه های ترکیه) بلامانع تشخیص داده شود.

۶- به واسطه ثبت نام در مجتمع آموزشی فجر، برای کسی کارت اقامت در ترکیه صادر نمی شود، بلکه دانش آموز باید ابتدا مسأله اقامت خود را حل کرده باشد تا در مدرسه ثبت نام شود.

۷- در ماه های تیر و مرداد، مجتمع آموزشی فقط در روزهای دوشنبه و چهارشنبه فعال خواهد بود.

۸-مجتمع آموزشی فجر استانبول به عنوان واحد آموزشی مختلط (دختر و پسر) فعالیت می کند و اغلب کلاس ها به صورت مختلط برگزار می شود. در صورت به حد نصاب رسیدن تعداد دانش آموز، کلاس ها به تفکیک جنسیت برگزار خواهد شد. از خانواده های محترم تقاضا می شود نسبت به توجیه و آگاه سازی فرزندان خود اقدام نمایند.

۹-مجتمع آموزشی فجر استانبول از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی دانش آموز می پذیرد و همه این دانش آموزان در یک فضای آموزشی مشترک به تحصیل خواهند پرداخت. از خانواده های محترم تقاضا می شود نسبت به توجیه و آگاه سازی فرزندان خود اقدام نمایند.

۱۰-مجتمع آموزشی فجر ایرانیان استانبول از ارائه خدمات به افرادی که تابعیت جمهوری اسلامی ایران را از خود سلب نموده اند، معذور است.

 ۱۱-   برنامه درسی و نظام آموزشی ارائه شده در مجتمع آموزشی فجر ایرانیان استانبول دقیقاً همان برنامه درسی و نظام آموزشی داخل کشور است و هیچ تفاوتی از نظر محتوا (کتاب درسی) و ارزشیابی با آن ندارد.

۱۲-دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند ملزم به گذراندن آموزش های دوره پیش دانشگاهی و ارائه گواهینامه پایان دوره به دانشگاه مربوطه هستند.

۱۳-روزهای کاری مجتمع آموزشی فجر از دوشنبه تا جمعه می باشد و روزهای شنبه و یک شنبه تعطیل است.

۱۴-در روزهای شنبه برخی از کلاس های فوق برنامه (کلاسهای جبرانی، المپیاد و  …) برگزار می شود.

۱۵-در حال حاضر ساعات کاری مجتمع آموزشی فجر در روز های دوشنبه و جمعه از ۸ تا ۱۳:۰۵  و در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ۸ تا ۱۴:۰۵ می باشد.

۱۶- به دلیل گستردگی شهر استانبول و استفاده همه دانش آموزان از سرویس مشترک، و نیز فضای مشترک مدرسه و محدودیت آن، برنامه حضور دانش آموزان دوره ابتدایی همانند دوره های متوسطه در پنج روز هفته می باشد. لذا این دانش آموزان از حدود ۱۰ ساعت آموزش فوق برنامه برخوردارند.

۱۷-هر چند بوفه مدرسه به صورت محدود به ارائه مایحتاج روزانه دانش آموزان می پردازد، در حال حاضر امکان سرو ناهار وجود ندارد. از خانواده های محترم به ویژه والدین دانش آموزان دوره ابتدایی تقاضا می شود نسبت به تغذیه میان وعده فرزندان خود برنامه ریزی داشته باشند.

۱۸-در دو سال تحصیلی اخیر کلیه کلاسها مجهز به تخته هوشمند و اینترنت شده اند. از خانواده های محترم تقاضا می شود نسبت به توجیه و آگاه سازی فرزندان خود جهت مراقبت از تجهیزات مدرسه و استفاده بهینه و مطلوب از آنها اقدام نمایند.

۱۹-در سال تحصیلی اخیر کلیه صندلی ها و میز و نیمک های کلاسها تعویض و نوسازی شده اند. از خانواده های محترم تقاضا می شود نسبت به توجیه و آگاه سازی فرزندان خود جهت مراقبت از تجهیزات مدرسه و استفاده بهینه و مطلوب از آنها اقدام نمایند.

۲۰-ارتباط مستمر خانواده های محترم با مدرسه گامی مؤثر در جهت شناخت متقابل از یکدیگر و برنامه ریزی برای موفقیت بهتر دانش آموزان است. والدین محترمی که بنا به دلایلی نمی توانند تمام ایام سال را در کنار فرزندشان در استانبول باشند نسبت به آسیب هایی که ممکن است این عدم حضور، فرزندشان را تهدید کند، مطالعه کافی داشته باشند. این آسیب ها می تواند به سادگی از یک صبحانه نخوردن کافی و یا صبحانه بد خوردن ، دیر خوابیدن و … شروع شود. 

 

سرویس دانش آموزی

 مجتمع آموزشی فجر همکاری لازم برای تهیه سرویس رفت و آمد دانش آموزی را دارد و بر نحوه فعالیت آنها نظارت خواهد داشت. هزینه سرویس ( که علاوه بر هزینه ثبت نام است) بر عهده دانش آموز خواهد بود. توضیح این که هزینه سرویس ها با استعلام از شهرداری و بر اساس طول مسافت مشخص می شود.

در سال تحصیلی ۹۳-۹۲، سرویس های دانش آموزان در چهار مسیر تردد دارند که به احتمال زیاد این چهار مسیر در سال تحصیلی آینده نیز باقی خواهند ماند. اولیاء محترم که تمایل به استفاده از سرویس دانش آموزی برای فرزندان خود دارند، مطابق با مسیرهای اعلام شده جهت استفاده از سرویس ها برنامه ریزی نمایند. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با آقای ایلماز با شماره تلفن ۰۵۳۵۲۷۸۵۵۵۲ تماس حاصل نمایند:

سرویس شماره ۱

 ATAKÖY, KONAKLAR, YEŞilYURT, YEşilKOY, FlORYA, ŞENLiKKÖY, KÜÇÜKÇEKMECE, AVCiLAR, GÜMÜŞPALA, DENizKÖŞKlER, AMBARlı, BAHÇEŞEHiR, BEYLIKDUZU, BUYUKÇEKMECE

آتا کوی، کوناک لر، یشیل یورت، یشیل کوی، فلوریا، شنلیک کوی، کوچوک چکمه جه، آوجی لر، گوموش پالا، دنیز کوشک لر، آمبارلی، باهچه شهیر، بیلیک دوزو، بیوک چکمه جه.

 سرویس شماره ۲

 BAKIRKÖY, YENIMAHALLE, ZUHURATBABA, ATAKÖY VE BAHÇELIEVLER; HALKALI, BAŞAKŞEHiR VE TÜM KISIMLARI

 باکیر کوی، ینی محله، ظهور آتابا، آتا کوی و باغچه لی اولر، هالکالی، باشاک شهیر و توم کیسیملر

 سرویس شماره ۳

 KOCAMUSTAFAPAŞA, ZEVTiNBURNU, CEviZıiBAG, ŞiRiNEVlER, OSMANiYE, MERTER, GÜNGÖREN, BAHÇEıiEVLER, YAYLA, SOGANlI, BAGCilAR, HALKALI

 کوجا مصطفی پاشا، زیتین بورنو، جویزلی باغ، شیرین اولر، عثمانیه، مرتر، گون گورن، باهچلی اولر، یایلا، سوقانلو، باغجه لر، هالکالی

 سرویس شماره ۴

 FATiH, TAKSiM, OSMANBEV, şişli VE ÇEVRESi, MECiDivEKÖV, 1.lEVENT ÇEVRESi, lEVENT ÇEVRESi, MASlAK

فاتیح، تکسیم، عثمان بی، شیشلی و چو ر سی، مجیدیه کوی، لونت، ۴ لونت، چو ر سی، ماسلک

آدرس :

           مدرسهمجتمع آموزشی فجر ایرانیان استانبول

آدرس: خیابان دیوان یولو (سلطان احمد)، فرعی عمران اوکتم (عدلیه سرای) ، کوچه ترزی حانه ، پلاک ۷

تلفن : ۰۲۱۲۵۱۶۶۴۱۶,۰۲۱۲۵۱۷۸۲۲۵

 

 

دیدگاه ها بسته شده اند.