شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

مزایای تحصیل در دانشگاههای استرالیا مزایای تحصیل در دانشگاههای استرالیا

مزایای تحصیل در استرالیا

استرالیا با وجود داشتن جمعیت ۲۳ میلیون نفر رتبه سوم بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی در جهان بعد از کشورهای امریکا و انگلستان را داراست. هفت دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان در استرالیا قرار دارد. در واقع استرالیا در رتبه ای بالا تر از کشورهایی مانند آلمان، هلند و ژاپن یعنی در رتبه هشتم رتبه بندی سیستم ملی آموزش عالی Universitas2012 U21 قرار دارد.استرالیا دارای پنج شهر از ۳۰ شهربرتر دنیا بر اساس ترکیب دانشجو، قدرت خرید و کیفیت زندگی می باشد.

در حال حاضر بیش از ۲٫۵ میلیون دانشجوی بین المللی سابق وجود دارد که برخی از این دانشجویان در میان بهترین مغز های متفکر در جهان هستند. در واقع، استرالیا ۱۵ برنده جایزه نوبل تولید کرده است.نو آوری ها و اکتشافات استرالیا – از جمله پنی سیلین، IVF، سونوگرافی، Wi-Fi، گوش مصنوعی، واکسن سرطان دهانه رحم و ضبط  کننده جعبه سیاه هستند.

اعتبار جهانی

ساختار مدارک تحصیلی در استرالیاAustralian Qualifications Framework)AQF) به دانشجویان امکان می دهد به آسانی وارد نظام آموزشی کشور شوند و نیز راهی آسان برای دیگر کشورها ارائه می دهد تا مدرک تحصیلی شما را شناسایی و تأیید کنند. برای اطلاعات بیشتر به وبسایتAQF  سر بزنید.

دانشجویان خارجی رتبه ی استرالیا را بالا ارزیابی می کنند.در سال ۲۰۱۲ دولت استرالیا با همکاری دپارتمان آموزش و پرورش ایالتی از دانشجویان خارجی درباره ی تجربه شان از زندگی و تحصیل در استرالیا نظرسنجی کرد. یافته های اصلی این پژ‍وهش از این قرارند:

.   ۸۶% دانشجویان خارجی به پرسش درباره ی تجربه ی تحصیل در استرالیا با عبارات «راضی» یا «خیلی راضی» پاسخ گفتند.

استرالیا، کشور پ‍ژوهش ها

استرالیا سابقه ای طولانی و پر افتخار در پیشرفت ها و تحقیقات در سطح جهانی دارد که میلیون ها نفر از مواهب آن برخوردارند. از کشف پنی سلین در ۱۹۴۵ و ایمونولوژیک تولرانس در ۱۹۶۰ تا مشاهداتی که منجر به کشف شتاب جهان در ۲۰۱۱ شد. استرالیا سابقه ای پر افتخار در این زمینه ها دارد: استرالیا بیش از ۱۴۰ میلیون دلار در پنج سال آینده برای تأسیس فدراسیون فرصت های مطالعاتی Federation Fellowships سرمایه گذاری خواهد نمود. فرصت های مطالعاتی قرار است محققین تراز اول دنیا را جذب استرالیا کند. تا سقف پنج فرصت مطالعاتی در هر سال به محققین برجسته ی غبر استرالیایی اعطا خواهد شد. استرالیا ۶۳ مرکز تحقیقاتی مشارکتی نیز تأسیس کرده است که تحقیقات مشترک بین دانشگاه ها و صنایع خصوصی انجام می دهند.

سازمان تحقیقات صنعتی و علمی مشترک المنافع (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation CSIRO) که شهرت جهانی دارد و بزرگ ترین آژانس توسعه و تحقیق دولتی استرالیاست، یکی از بزرگ ترین مراکز تحقیقاتی دنیا با بیشترین گونه گونی موضوعات تحقیق است. این مؤسسه با سازمان های علمی ۸۰ کشور جهان در بیش از ۷۴۰ فعالیت تحقیقاتی شرکت دارد.

از دیگر مزایای تحصیل در کشور استرالیا:

۱-مراکز آموزشی استرالیا پیوسته با نیازهای فرهنگی و مذهبی محصلین همراه هستند.

۲-تحصیل در مراکز آموزشی استرالیا در محیطی امن، آرام و مفرح صورت می‌پذیرد.

۳-رشته‌های مختلف زبانهای آموزشی با شرایط تحصیلی مناسب در اختیار علاقه‌مندان می‌باشد.

۴-برنامه دانشگاهها و مراکز آموزشی استرالیا متناسب و با توجه به نیازهای دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی تنظیم گردیده است.

۵-مراکز آموزشی استرالیا به تمامی استانداردهای آموزشی مجهز می‌باشند و منطبق با‌ آن محصلین خارجی را می‌پذیرند.

۶-استرالیا از بزرگترین اجتماعات چند فرهنگی و هماهنگ دنیاست که مردمانش خیلی گرم و صمیمی می‌باشند.

۷-امکان ۲۰ ساعت کار در حین تحصیل برای همه دانشجویان و در هنگام تعطیلات به طور تمام وقت فراهم است. اجازه کار بلافاصله پس از آغاز تحصیل فراهم می‌شود.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.