شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

هزینه زندگی و تحصیل در چین هزینه زندگی و تحصیل در چین

هزینه خوابگاه های دانشگاه های چین با توجه به دانشگاه متفاوت می باشد. در بعضی دانشگاه ها اتاق دونفره ماهی ۱۲۰۰ یوان و در برخی ۲۰۰۰ یوان و برای یک نفره ۲۵۰۰ یوان تا ۳۵۰۰ یوان می باشد.اما در مجموع بازه هزینه خوابگاه در همین مفدارهای ذکر شده می باشد .

امکانات:

از لحاظ امکانات خوابگاه ها دارای : کمد لباس – تلویزیون – یخچال( در برخی دانشگاه ها)- مایکروفر- تخت خواب – میزتحریر- توالت و حمام (دربرخی دانشگاه ها) – کولر گازی- اینترنت پرسرعت ( البته خود دانشجو باید اعتبار را شارژکند) میباشند. آشپزخانه در بعضی دانشگاه ها در هر طبقه مشترک می باشد ودر بعضی دانشگاه ها آشپزخانه ای موجود نمی باشد.

 غذاخوری دانشگاه:

در تمامی دانشگاه های چین غذا خوری اسلامی موجود می باشد. ( در ضمن در خارج از دانشگاه ها به وفور رستورانهای اسلامی موجود می باشد)

ساعت کلاس ها:

کلاس ها از ساهت ۸ صبح شروع می شود و هر زنگ ۴۵ دقیقه می باشد. از ساعت ۱۱:۴۵ تا ۱:۳۰ زمان استراحت و غذا هست.( الیته در بعضی دانشگاه ها تا ساعت ۱ است) در عصر ۶ تا ۸ وقت غذا . قبل از ظهر ۴ زنگ و در بعد از ظهرنیز ۶ الی ۷ زنگ می باشد.( لازم بذکر است این ساعات در دانشگاه ها ممکن است یا کمی تفاوت باشداما در مجموع بدین گونه می باشند)

هزینه تحصیل:

کارشناسی : سالی ۲۳۰۰۰ الی ۲۶۰۰۰ یوان ( بر حسب دانشگاه) به علاوه ۶۰۰ یوان بیمه
کارشناسی ارشد: سالی ۳۲۰۰۰ الی ۳۵۰۰۰ یوان به علاوه ۶۰۰ یوان بیمه
دکترا : سالی ۴۲۰۰۰ الی ۴۵۰۰۰ یوان به علاوه ۶۰۰ یوان بیمه
دوره های آزاد زبان چینی: ۸۴۰۰ الی ۱۰۰۰۰ یوان بعلاوه ۶۰۰ یوان بیمه ( البته در برخی دانشگاه ها هزینه تحصیل دوره های آزاد زبان چینی بالاتر نیز می باشد)

هزینه زندگی:

این مطلب کاملا یه خود شخص بستگی دارد ، اما در کل اینجا منهای خرج تحصیل و خوابگاه میتوان با ماهی ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یوان زندگی کرد.

دیدگاه ها بسته شده اند.