شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

هزینه وزمان ازمون GRE هزینه وزمان ازمون GRE

images0210gre

ثبت نام  ازمون GRE

ثبت نام آزمون GRE در ایران در مرکز سازمان سنجش ایران به صورت  PBT در برگزار می گردد. زمان برگزاری آزمون GRE سه مرتبه در سال در ماههای September, October, April در مراکز برگزاری در سراسر دنیا برگزار می گردد و سطح علمی متقاضیان از کشورهای مختلف با پیشینه و سطح علمی متفاوت به طور یکسان توسط آزمون GRE ارزیابی می گردد.

 

هزینه ثبت نام آزمون GRE مبلغ ۴۲۰۰۰۰ تومان می باشد

هزینه ثبت نام $GRE GENERAL  : ۱۸۰

هزینه ثبت نامGRE SUBJECT   : ۱۵۰$

توجه: در زمان ثبت نام آزمون GRE شما می توانید ۴ دانشگاه را برای دریافت نمره آزمون انتخاب نمایید. ارسال نمره شما برای این ۴ دانشگاه به صورت رایگان صورت می‏گیرد و انتخاب آنها تا یک هفته قبل از آزمون امکان پذیر خواهد بود.

 GRE subject

آزمون GRE Subject سه بار در طول سال و در ماه های اکتبر، سپتامبر و آوریل به صورت کاغذی (Paper Based) برگزار می‌شود. این آزمون مشابه کنکور سراسری و فقط در دو مرکز سازمان سنجش کشور و دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود. تعداد افراد شرکت کننده در هر دوره آزمون GRE (تعداد صندلی‌ها) نامحدود است، یعنی شما نگرانی‌ای از بابت ظرفیت نخواهید داشت اما زمان ثبت نام مهم است و لازم است ثبت نام تا پیش از ددلاین‌های مربوط به ثبت نام آزمون که در صفحه Test Centers and dates اعلام شده است، انجام شود. معمولا ددلاین ها تا یک هفته قبل از تاریخ آزمون هستند.
آزمون GRE Subject دارای دو نوع ددلاین است که تحت عنوان Regular Deadline و Late Deadline شناخته می‌شود. چنانچه شما تا پیش از ددلاین Regular اقدام به ثبت نام نمائید، مبلغ ۱۵۰ دلار بابت ثبت نام می‌پردازید و در صورت از دست دادن Regular Deadline، ثبت نام شما به صورت Late خواهد بود و هزینه آن ۱۷۵ دلار می‌باشد. پس از Late Deadline دیگر هیچ راهی برای ثبت نام در آزمون GRE Subject وجود ندارد.

سوالات آزمون GRE Subject بستگی به رشته‌ای دارد که در آن شرکت می‌کنید و شامل درصدهای متفاوتی از سوالات پایه آن رشته می‌گردد. برای مثال در رشته بیوشیمی درصد توزیع سوالات به ترتیب %۳۶ بیوشیمی، %۲۸ زیست شناسی سلولی و %۳۶ زیست شناسی ملکولی است. نتیجه این آزمون عددی در بازه ۲۰۰ تا ۹۹۰ خواهد بود.
آزمون GRE Subject به مدت ۱۷۰ دقیقه و طی یک جلسه برگزار می‌گردد. این آزمون جزو معدود آزمون هایی است که پاسخ نادرست در آن دارای نمره منفی است و هر ۴ پاسخ نادرست باعث از دست رفتن یک پاسخ صحیح شما می‌شود.

 تاریخ برگزاری آزمون ها به شرح زیر می باشد:

تمام تاریخ ها و زمان ها بر اساس منطقه زمانی ایران(تهران) می باشد

عنوان(آزمون)

زمان برگزاری آزمون

محل برگزاری آزمون

GRE – Subject

۱۶ April 2016

تهران

GRE – Subject

۱۷ September 2016

تهران

GRE – Subject

۲۹ October 2016

تهران

GRE – Subject

۸ April 2017

تهران

    – تاریخ آزمون هایی که پس از تاریخ های فوق توسط موسسه ETS اعلام می شود

دیدگاه ها بسته شده اند.