شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

وضعیت خوابگاهها در روسیه وضعیت خوابگاهها در روسیه

 

وضعیت خوابگاه در دانشگاه رودن و کازان روسیه

دانشگاه دوستی ملل RUDN

دانشگاه دوستی ملل را به جرات می توان جز بهترین دانشگاه های روسیه از لحاظ امکانات خوابگاهی نام برد این دانشگاه با دارا بودن بیش از ۱۴ واحد خوابگاه دانشجویی دارای بزرگترین و بهترین خوابگاه های دانشجویی برای دانشجویان در فدراسیون روسیه است اما باید این نکته رو هم یاد آورد شد که کیفیت و هزینه اجاره ماهانه هر کدام از این خوابگاه ها در این دانشگاه با هم رابطه ی مستقیمی دارند و هر چه شما پول بیشتری بپردازید خوابگاه بهتر و تمیز تری دریافت خواهید کرد.

خوابگاه های دانشگاه به صورت تمام مبلمان و تختخواب می باشد.

یک بخش پلیس دانشگاه (بلوک ۴۲) جود دارد.

اتاق نو و بسیار تمیز تری رو در بهترین بلوک های این خوابگاه دریافت خواهید کرد بلوک های شماره ۳, ۱۴ ,۱۳, از بهترین بلوک های این دانشگاه هستند.

این ساختمان ها دارای آسانسور می باشند. هر یک از خوابگاه ها می توانند بیش از ۸۰۰ نفر را میزبان باشد. برای تضمین آسایش به هر دو یا سه دانشجو یک اتاق اختصاص داده شده است. آپارتمان ها دارای دوش حمام، توالت، آشپزخانه می باشد. آپارتمان ها نیز شرایط راحت تری نیز ارائه میکنند، اما نیاز به پرداخت های اضافی دارد و دارای تلویزیون، یخچال و فریزر، نظارت با دوربین و امنیت بالایی می باشد.

نحوه رزرو خوابگاه چگونه است ؟

 بعد از گرفتن دعوت نامه و مراجعه به سفارت و صدور ویزا شما هنگامی که وارد دانشگاه دوستی ملل میشوید باید خودتون رو به مسئول خوابگاه های این دانشگاه معرفی کنید .مسئول خوابگاه ها اسم شما را در لیست ورودی به این دانشگاه ثبت خواهد کرد و بعد از اون برای انجام آزمایشات پزشکی وارد بخش قرنطینه این دانشگاه که عموما خوابگاه شماره ۱۳ این دانشگاه ست می شوید شما حدود یک هفته در یکی از بهترین خوابگاه ها برای انجام آزمایشات پزشکی در یک اتاق ۳ نفره زندگی می کنید و هر روز صبح (ساعت ۹ ) برای انجام آزمایشات به کلینیک این دانشگاه که در فاصله ۲۰۰ متری محل قرنطینه شما ( خوابگاه شماره ۱۳) مراجعه می کنید و آزمایشات رو انجام میدید بعد از چک آپ کامل تمام آزمایشات مسئول بخش به شما شماره خوابگاه هایی که برای پذیرش دانشجویان تازه وارد دارای اتاق خالی هست رو روی یک کاغذ می نویسه و شما برای زندگی تا زمانی که دانشجوی این خوابگاه هستید به مسئول (kamendant) خوابگاه برگه مورد نظر رو نشون میدید سپس کامندانت اتاق های خالی رو برای شما نشان خواهد داد و می توانید از بین اتاق های مختلف یکی از اون ها رو انتخاب کرده و در آنجا زندگی کنید.

 

وضعیت خوابگاه اسکان و محل اقامت دانشگاه پزشکی کازان

 

برای همه دانش آموزان بین المللی یک محل اقامت در دانشگاه تضمین شده است. خدمات محل اقامت انواع گزینه های محل اقامت را ارائه می دهد. به عنوان یک قاعده، برای دانش آموزان بین المللی خوابگاه “یونیورسیاد” (Derevnya Universiady) ارائه شده است. شرایط زندگی در این خوابگاه ها راحت می باشد: اتاق ها به طور معمول برای ۳-۴ نفر است، ۱ آشپزخانه، ۱ دستشویی و دوش در هر اتاق قرار دارد. تعداد اتاق ها محدود است و به همین دلیل کسانی که زودتر ثبت نام کنند در اولویت می باشند. پس از ثبت نام بلااصله بایستی فرم درخواست مسکن را ارسال کنید، تا دانشگاه مسکن مناسب را برای شما فراهم کند.

اجازه اقامت در خوابگاه تنها پس از معاینه پزشکی در هر دو دانشگاه یا مرکز پلی کلینیک دانشجویان اعطا می شود. شما نیاز به آنالیز اشعه ایکس (معتبر ۱ سال) و آزمایش خونRW  (معتبر ۱۰ روز) و معاینه پزشکی در پلی کلینیک دانشجو دارید.

در صورت نیاز، X-Ray و آزمایش خون می توان در کازان گرفته شود. در طول دوره، زمانی که شما از معاینه پزشکی در کازان عبور کردید، دانشگاه محل اقامت موقت در محوطه دانشگاه را برای شما فراهم می کند. اگر شما در حال برنامه ریزی برای تصویب معاینه پزشکی در کازان دارید، لطفا از دو هفته قبل ثبت نام کنید.

دیدگاه ها بسته شده اند.