شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

وضعیت خوابگاه ها درچین وضعیت خوابگاه ها درچین

وضعیت خوابگاهها در چین

تقریبا تمام دانشگاه های دولتی و خصوصی چین و بسیاری از کالج های زبان چینی خوابگاه هایی را به دانشجویان خود اختصاص می دهند. این خوابگاه ها می توانند داخل و یا خارج از دانشگاه باشند.

هزینه خوابگاه ها بر اساس تعداد نفرات، محل خوابگاه در شهر، خصوصی و یا دولتی بودن آن، امکانات و تسهیلات خوابگاه و مواردی از این دست تعیین می شود. خوابگاه های خارج از دانشگاه معمولا به دلیل امکانات بیشتری که ارائه می کنند قیمت بیشتری دارند.

خوابگاه های دانشگاهی معمولا تمام امکاناتی که شما به آن نیاز دارید را خواهند داشت،مثلا دارای : کمد لباس – تلویزیون – یخچال( در برخی دانشگاه ها)- مایکروفر- تخت خواب – میزتحریر- توالت و حمام (دربرخی دانشگاه ها) – کولر گازی- اینترنت پرسرعت ( البته خود دانشجو باید اعتبار را شارژکند) میباشند. آشپزخانه در بعضی دانشگاه ها در هر طبقه مشترک می باشد ودر بعضی دانشگاه ها آشپزخانه ای موجود نمی باشد.

معمولا خوابگاهها  از اتاق یک نفره تا ۳ نفره و یا ۴ نفره تشکیل میشوند، اتاقهایی که جمعیت انها زیاد باشد کمتر پیدا میشود اما برا دانشجویان چینی تا ۴ نفر در یک اتاق هم وجود دارد.

در تمامی دانشگاه های چین غذا خوری اسلامی موجود می باشد. ( در ضمن در خارج از دانشگاه ها به وفور رستورانهای اسلامی موجود می باشد)

دانشگاه علوم پزشکی چین (CMU) در شنیانگ، استان لیائونینگ، شمال شرقی چین واقع شده است. پردیس CMU: دارای پردیس اقامتی اصلی و پردیس اقامتی جدید می باشد. دو آپارتمان دانشجویی بین المللی که هر دو در دانشگاه جدید در جاده ۷۷ Puhe نیز جزو خوابگاه های دانشجویی آن می باشند، Hushitai Develepment منطقه ای است که خوابگاه ها در آن واقع شده است. در حومه شمال شنیانگ ، پردیس جدید نزدیک به ایستگاه های اتوبوس sevral واقع شده است.

دانشجویان اجازه کار دانشجویی حین تحصیل را در چین دارند و همین مسئله نیز می تواند به هزینه های شخص کمک کند.

دیدگاه ها بسته شده اند.