شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

ولادی واستوک ولادی واستوک

شهر ولادی واستوک شرقی ترین شهر روسیه و بزرگترین بندر دریایی روسیه است

انتخاب حرفه یک تصمیم مهم در زندگی هر انسانی است. علم، طب، علوم سیاسی، زبان شناسی – مراکز آموزشی روسیه همیشه به لحاظ تحصیلات عالی آکادمیک معروف بوده اند.
از سال های ۱۹۷۰ قرن گذشته تعداد زیادی از دختران و پسران جوان هند برای تحصیل به روسیه می آمدند. تحصیل در روسیه برای آنها جالب و آینده دار و افتخار آمیز بود. در زمان حاضر، توجه به مراکز عالی آموزشی روسیه در هند وارد مرحله جدید می شود. در سال جاری موافقت نامه برسمیت شناختن گواهی پایان تحصیلات عالی روسیه – هند در دست تهیه است. تحصیلات عالی را در کدام دانشگاه و در چه رشته ای می توان در روسیه کسب کرد؟
شهر ولادی واستوک شرقی ترین شهر روسیه و بزرگترین بندر دریایی و پایگاه اصلی ناوگان اقیانوس آرام نیروی دریایی روسیه است.
مرکز آموزشی کل منطقه – دانشگاه دولتی خاور دور در آنجا واقع است. تاریخ بنیان گذاری آن از اکتبر سال ۱۸۹۹ میلادی از زمان گشایش انستیتوی شرق علوم انسانی آغاز می شود. مهمترین وظیفه آن، آموزش کادرها برای نهادهای اداری و تجاری – صنعتی در بخش شرقی – آسیایی روسیه و کشورهای همجوار بود. مهمترین دروس این انستیتو – زبان های شرقی، جغرافیا، تاریخ و ساختار سیاسی کشورهای شرق و کالاشناسی بود.
هم اکنون، دانشگاه خاور دور یک مرکز بزرگ علمی و آموزشی است: ۲۷ انستیتو، ۴۷ دانشکده و بخش ، ۱۵۹ کرسی و بیش از ۴۰۰ مرکز علمی و آزمایشگاه که بسیاری از آنها خود ویژه و بی نظیر هستند. ذخایر اقیانوس جهانی، صنعت مواد نانو و بیوپزشکی ، ذخایر انرژی و فناوری ساخت لوازم برقی باصرفه ، همکاری روسیه با کشورهای منطقه آسیا – اقیانوسیه فقط چند جهت الویت دار فعالیت علمی دانشگاهست.
بیش از ۱۳۰۰دانشجو از بیش از ۲۰ کشور جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند. هم اکنون این دانشگاه، یگانه مرکز آموزشی روسیه عضو انجمن معتبر دانشگاه های آسیا – اقیانوسیه است. از سال ۲۰۱۲ میلادی نام این دانشگاه در فهرست رتبه بندی بهترین دانشگاه های تحقیقاتی جهان QS وارد شده است.
عمران، معدن، رشته نفت و گاز منطقه شناسی و زبان روسی از جمله جذاب ترین برنامه های آموزشی در بین دانشجویان خارجی این دانشگاه است. قرار است از سال ۲۰۱۹ میلادی سهم دانشجویان خارجی روزانه ۲۵ درصد کل دانشجویان سال اول باشد.
۹ برنامه دوره لیسانس در این دانشگاه طراحی شده است که دروس در این دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این یک برنامه بیسابقه در آموزش عالی روسیه است.
بیش از ۲۰ سال دانشگاه خاور دور روسیه یکی از بزرگترین مراکز آموزش زبان روسی نه فقط در خاوردور روسیه بلکه منقطه آسیا – اقیانوسیه است. در آنجا متخصصان عالی در رشته های زبان شناسی، زبان و فرهنگ روسی و زبان روسی به عنوان زبان خارجی آموزش می بینند.

دیدگاه ها بسته شده اند.