شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

پارک های فنی مسکو پارک های فنی مسکو

9nano_centr_troick_3

اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی، اولین پارک فنی در مسکو بر اساس بهترین دانشگاه های کشور تأسیس شد

مسکو تعداد پارک های فنی برای کاربرد هر چه بیشتر نوآوری های صنعتی را افزایش می دهد. اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی، اولین پارک فنی در مسکو بر اساس بهترین دانشگاه های کشور تأسیس شد که در آن متخصصان بطور همزمان به تدریس و استفاده از طرح های خود برای ساخت فناوری و خدمات و کالاهای جدید می پرداختند. در سال جاری، مقامات مسکو افزایش ده برابر پارک های فنی را پیش بینی می کنند که این برنامه به حساب حمایت دولت از تولیدات نوآورانه موجود کنونی پیاده خواهد شد.

به عقیده کارشناسان صنعت نوآورانه در پایتخت روسیه با وجود بحران و بی ثباتی اوضاع در اقتصاد در زمان اخیر پیشرفت خوبی نشان داده است. طی سه سال اخیر مسکو در فهرست رتبه بندی جهانی شهرهای فناوری های نو به سطح ۱۲۹ صعود کرده است. شایان ذکر است که تولیدات نوآورانه اغلب در نواحی ویژه صنعتی متمرکز شده اند – در پارک های فنی و مناطق فنی. اکنون هفت پارک فنی در شهر دایر است که مساحت کل آنها ۵۶ هکتار است: ناحیه فنی « مسکوا»، « پارک فنی « اسلاوا»، « ستروگینو»، « موس گورماش»، « ساپفیر» ، « ویزباس»، و « کالیبر». آخرین پارک فنی در دسامبر سال ۲۰۱۴ میلادی در نتیجه مدرنیزه کردن ۷۵ هزار متر مربع تجهیزات وابسته به مراکز علمی – آزمایشگاهی و صحنه تولیدی از این درجه برخوردار شد. در پارک فنی « کالیبر» ۹۰۰ جای کار ایجاد خواهد شد و متخصصان دارای تخصص های عالی می توانند در آنجا بکار بپردازند. در سال های نزدیک مدیریت شرکت قصد دارد حدود ۳۰۰ میلیون روبل در پیشرفت وتوسعه پارک فنی سرمایه گذاری کند.

پارک فنی «مسکوا» در بخش های کارخانه خودروسازی « مسکویچ» ساکنان جدید را در سال ۲۰۱۵ میلادی خواهد پذیرفت. کمپانی « آرت –لاین» تنها کمپانی تولیدکننده خودروهای مسابقه در خاک اتحاد شوروی سابق و اروپای شرقی بخشی از آن خواهد شد. این شرکت همچنین به ساخت و راه اندازی زیربنای خودروهای مسابقه می پردازد.

آناستاسیا گِرِتسِنکو، مدیر توسعه کمپانی گفت: برای ما مطابقت دادن مطابات اعضای جدید با شرایط کارخانه دشوار نبود. کمپانی « آرت –لاین» یک کارخانه و دفتر طراحی جا افتاده است که بیش از ۱۶ سال است فعالیت می کند و نتایج خوبی دارد. بادریافت مقام جدید مسئولیت آنها افزایش خواهد یافت. زیرا اعضای جدید تعهدات توسعه و تکامل دائمی را قبول می کنند و شهر بنوبه خود کار آنها را کنترل می کند».

کمپانی « کنوپ» اوپراتور و پرووایدر خدمات مرکز اطلاعات یکی دیگر از اعضای جدید است. دمیتری مارینیچیف مدیر عامل کمپانی « کنوپ» گفت: « پارک فنی شفافیت و امنیت سرمایه گذاری را برای ما تأمین می کند. این دو عامل از اهمیت خاصی برای همکاری با شرکای خارجی برخوردار است. در پارک فنی جدید ما کارهای تجاری را در سطح جدید مرغوبیت به انجام می رسانیم که بدون شرکت آن ممکن نبود. همانا به دلیل شرایط عالی که پارک فنی در اختیار اعضای آن می گذارد ما توانستیم قراردادهای مشارکت « ترانسفر تکنولوژی و محلی کردن تولیدات در روسیه» را با شرکای خارجی به امضا برسانیم.

به گفته اولگ بوچاروف رئیس دپارتمان علم و سیاست صنعتی و کارفرمایی مسکو در سال ۲۰۱۵ میلادی علاوه بر پارک های کنونی حدود ۷۰ پارک فنی جدید ممکن است در مسکو تأسیس شوند.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.