شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

چگونه میتوانیم در نیوزیلند بورسیه شویم؟ چگونه میتوانیم در نیوزیلند بورسیه شویم؟

 fund01

بورسیه در دوره دکترا :

معمول ترین روشهای اخذ بورس در دوره دکترا ، ارائه توانمندی های دانشجو در طول سال اول تحصیل به کمیته تحقیقاتی دانشکده  و استاد راهنما میباشد که موجب مشارکت بیشتر دانشجو در پروژه های تحقیقاتی دانشگاه و به طبع ان ارائه امتیازات  و مقرری از طرف دانشگاه میگردد . اما در هر صورت ، داوطلبانی که سابقه کار مرتبط – تخصصی  و مقالات بین المللیو معدل بالائی  دارند میتوانند امیدوار باشند که قبل از شروع تحصیل ، شانس استفاده از بورسهای مرتبط را داشته باشند

به طور کلی داوطلبان  دوره های دکترا در دانشگاه های معتبر نیوزیلند  شرایط زیر را باید احراز نمایند:

  1. داشتن مدرک ارشد مرتبط از دانشگاه های سراسری یا آزاد

  2. حداقل معدل حدود۱۷

  3. ارائه پروپوزال مبتنی بر فرمت و استاندارد دانشگاه

  4. ارائه نمره  ۶٫۵ آیلتسآکادمیک (به شرط انکه هر کدام از مهارتها حداقل نمره ۶ را اخذ نمایند.)

تبصره ۱:  در صورت داشتن نمره ۵٫۵ یا ۶ آکادمیک نیز موسسه امکان پذیرش برای داوطلبان و ورود مستقیم آنان را به دوره آموزشی میتواند فراهم نماید.

تبصره ۲:  صورت نداشتن نمره آیلتس حتی با داشتن پذیرش مشروط ، امکان اخذ ویزا بسیار پائین میباشد.

ارزش بورسیه

بورسیه تحصیلی نیوزیلند در مقطع دکترا عبارت است از:

رشته های تحصیلی

متقاضیان می توانند در تمامی رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های مشارکت کننده پروژه دکترای خود را انجام دهند.

دانشگاه های مشارکت کننده

اقدام برای دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند در مقطع دکترا از طریق ENZ متفاوت از اقدام مستقیم از طریق دانشگاه های نیوزیلند می باشد. ENZ در واقع یک دانشگاه نیست بلکه یک سازمان دولتی است که بخش تحصیلات بین المللی در نیوزیلند را حمایت می کند، بنابراین ENZ دخل و تصرفی در پروسه اخذ پذیرش شما از دانشگاه نخواهد داشت. متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی نیوزیلند در مقطع دکترا ابتدا باید مراحل اخذ پذیرش خود از یکی از دانشگاه های نیوزیلند را آغاز کنند و سپس با دریافت تاییدیه از دانشگاه مقصد برای دریافت بورسیه اقدام نمایند.

شرایط اقدام برای دریافت بورسیه

شما نیازی به ثبت نام در دانشگاه های نیوزیلند، به داشتن استاد راهنمای تعیین شده و یا نامه پذیرش مشروط از دانشگاه برای اقدام به دریافت بورسیه ندارید. اگرچه حتماً باید پروسه اخذ پذیرش خود در یکی از دانشگاه های نیوزیلند را آغاز کرده باشید و تاییدیه دانشگاه را به همراه دیگر مدارک خود برای دریافت بورسیه ارسال نمایید.

دیدگاه ها بسته شده اند.