شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای دانشگاه جیائو تونگ شانگهای

 studentvisa-irshanghai-jiao-tong-university2

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای  上海交通大学 به معنای دانشگاه مخابرات شانگهای؛ یک دانشگاه دولتی پژوهشی واقع در شانگهای چین است. این دانشگاه در سال ۱۸۹۶ به فرمان امپراتور گوانگژو تأسیس شد و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین  دانشگاه‌های چین شناخته می‌شود. عضو اتحادیهٔ سی ۹ و اتحاد دانشگاه‌های دلتای یانگ تسه است.

studentvisa-irshanghai-jiao-tong-university

این دانشگاه یکی از شناخته شده ترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در آسیا و حتی در جهان است. این دانشگاه که بیش از ۱۲۰ سال به تربیت نیروهای متخصص چینی و بین‌المللی پرداخته است امروزه یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه‌های چین میباشد  که بیش از یک قرن تحصیلات تکمیلی با استانداردهای بالا ارائه کرده است، برای تحصیل درزمینهٔ‌های علوم پایه و همچنین چینی ماندارین و تاریخ چین یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است. نزدیک به ده درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل داده‌اند.

studentvisa-irshanghai-jiao-tong-university1ایده اولیه رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جهان توسط جیائو تونگ شانگهای در سال ۱۹۹۸ پایه‌گذاری شده است. طرح این ایده در پاسخ به دغدغه رئیس‌جمهور وقت چین بود که تأکید داشت تعدادی از دانشگاه‌های چین بایستی در سطح بین‌المللی مطرح باشند و در شمار دانشگاه‌های برتر جهان محسوب شوند. نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان توسط نظام رتبه‌بندی دانشگاه شانگهای که به رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان شهرت یافت، برای اولین بار در سال ۲۰۰۳، در سطح بین‌المللی منتشر گردید و از آن سال به بعد به‌طور سالانه  تجدید میشود.

دیدگاه ها بسته شده اند.