شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

اعتبار دانشگاههای چین اعتبار دانشگاههای چین

اکثرمتقاضیان در مورد اعتبار دانشگاههای چین سؤالهایی دارند، آنها کیفیت آموزش در چین را مثل کالاهای نوع سوم که به کشور ما صادر می شود قلمدادمی کنند ،برای اطمینان این دوستان از این مساله و دیدن کیفیت آموزش بر اساس رنکینگ کشورها به اینجا مراجعه نمایید .
همینطور که می بینید چین به لحاظ آموزش جزء ۵ کشور اول جهان است.
مساله دیگر در باره دانشگاههای هر کشور نظام ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور وزارت علوم است. چرا که اگر در دانشگاهی تحصیل نمایید که در این کتاب نام آن ذکر نشده باشد مدارک شما بعد از بازگشت به ایران مورد ارزشیابی وزارت علوم قرار نخواهد گرفت. برای دیدن این دانشگاهها به ارزشیابی چین  مراجعه فرمایید .
در همین لینک توضیحی با این عنوان در انتها داده شده است :
موسسات معتبر شامل :
الف) گروه یک
ب) گروه دو
ج) گروه سه
مدارک صادره از مراکز آموزش عالی مورد تائید وزارت عالی و فرهنگ کشور چین نیز بر اساس ضوابط و مقررات قابل بررسی است.
۱- تمامی مراکز و موسسات علمی و تحقیقاتی که زیر نظر آکادمی علوم چین در هر زمینه ای فعالیت می نمایند، برای اخذ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی که بعضاً تحصیلات تکمیلی می باشند، مورد تایید و قابل ارزشیابی می باشند.
۲- تمامی موسسات و کالج های زبان وابسته به دانشگاه های معتبر و مورد تایید چین، مورد تایید بوده و مدارک صادره از آنها قابل بررسی و ارزشیابی است.
توضیح:
منظور از موسسات معتبر گروه یک ، گروه دو ، گروه سه همان دسته بندی وزارت علوم می باشد که توضیح آن در لینک بالا آورده شده است .
و نهایتا اعتبار دانشگاههای چین رو در سایت رنکینگ جهانی نسبت به همدیگر می توانید ملاحظه نمایید .
البته تا به حال وزارت بهداشت اطلاعاتی در باره تایید و عدم تایید دانشگاههای چین عنوان نکرده است .
توجه مهم : برای ادامه تحصیل در رشته هایی که تخصص و فوق تخصص آن در ایران موجود نمی باشد مانندکایرو پراکتیک، طب سوزنی و طب یونانی و غیره دانشجو ابتدا باید با ارائه کاتلوگ کامل از طول دروره و واحدهای درسی رشته مورد نظر از صحت قابل ارزشیابی بودن رشته فوق اطلاع حاصل نموده و بعد از ان اقدام به پذیرش تحصیلی نماید .

دیدگاه ها بسته شده اند.