شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشگاه دولتی مسکو لومونُسُـف دانشگاه دولتی مسکو لومونُسُـف

دانشگاه دولتی لومونُسُـف مسکو (به روسی: Московский государственный университет имени М. В. Ломоносова) نام یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های کشور روسیه است. دانشگاه مسکو، دانشگاهی دولتی است و در شهر مسکو، پایتخت کشور روسیه و در بالای تپه‌ای به نام «تپهٔ گنجشکان» قرار دارد.

studentvisa-ir-moscow-uni

تاریخچه

دانشگاه مسکو در شمار یکی از زیباترین و با عظمت‌ترین دانشگاه‌های جهان از لحاظ معماری، به شمار می‌آید. این دانشگاه ابتدا در تاریخ ۲۶ آوریل ۱۷۷۵ میلادی، با همت میخائیل واسیلویچ لومونسف در ساختمان نه چندان بزرگی در میدان سرخ تأسیس شد. این نخستین دانشگاه روسیه بود.

ساختمان اصلی دانشگاه مسکو که به سبک معماری گوتیک و باروک ساخته شده است، یکی از هفت آسمان‌خراشی است که در اواخر دوران ژوزف استالین (سال‌های ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۳) به دستور او در مسکو ساخته شدند.

کتابخانه دانشگاه مسکو

کتابخانه دانشگاه دولتی مسکو یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌ها در کشور روسیه است که در سال ۱۷۵۶ میلادی افتتاح شد و در طول بیش از صد سال، عنوان تنها کتابخانه عمومی مسکو را بر خود داشته است.

رتبه در سطح دانشگاههای عمومی : ۱ از ۶۳۱

رتبه دانشگاه از لحاظ علمی در سطح روسیه : ۲ از ۱۸۱۸

رتبه دانشگاه از لحاظ علمی در مسکو:۲ از ۲۳۹

دانشکده‌ها و رشته‌ها :

مکانیک و ریاضی، فیزیک، شیمی، فیزیولوژی، ریاضیات پیشرفته، بیولوژی، جغرافی، علوم پایه پزشکی، تاریخ، فلسفه، زبان شناسی، اقتصاد، حقوق، خبرنگاری، روانشناسی، دانشکده کشورهای آسیایی و آفریقایی، جامعه شناسی، زبانهای خارجی، کالج پیشرفته مواد، مدیریت و تحقیقات اجتماعی.

دیدگاه ها بسته شده اند.