شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای – National Research Nuclear University دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای – National Research Nuclear University

studentvisa-ir-national-research-nuclear-university-mephi

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۰۸  با فرمان رئیس جمهور فدراسیون روسیه در تاریخ ۸ آوریل ، ۲۰۰۹ تاسیس شد.

MEPhI به عنوان شبکه  آموزش و پرورش نوآوری علمی واقع در ۵ منطقه فدرال و تسلط در درون ساختار خوشه ای آموزش و پرورش هسته ای روسیه برگزار می شود. ساختار دانشگاه متشکل از ۱۱ نهاد مشخصات آموزشی آموزش عالی حرفه ای و ۱۵ کالج و مدارس فنی ثانویه ارائه برنامه های آموزشی حرفه ای ثانویه میباشد. در ادامه اشاره ای به تعدادی از موسسات آموزش عالی موجود در MEPhI:

MEPhI (پس از موسسه مهمات مکانیک مسکو) توسط فرمان شورای کمیسرهای خلق اتحاد جماهیر شوروی به تاریخ ۲۳  نوامبر ۱۹۴۲ به ارائه منابع انسانی برای پروژه هسته ای تاسیس شد.در پایان دهه شصت MEPhI منجر به ایجاد موسسه آموزش عالی برای آموزش و پرورش و آموزش و بازآموزی مهارت های حرفه ای روسیه در زمینه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای شد.

kurchatov

مشهورترین دانشمندان، دانشگاهیان I.V. کورچاتوف، A.I. Leypunsky، L.A. Artsimovich، I.K. Kikoin، N.N. ها Semenov، Ya.B. زلدوویچ، به عنوان مثال Tamm از، N.I. Novikov و دیگران در میان مؤلف از سیستم آموزش و پرورش هسته ای در سنت روسی که توسط MEPhI برگزار شد. شش برنده جایزه نوبل از جمله N.G. Basov (فارغ التحصیل MEPhI) به، بعد از میلاد مسیح ساخاروف، N.N. ها Semenov، به عنوان مثال Tamm از، P.A. چرنکوف و Î.M. فرانک در MEPhI کار کرده است. لیست فارغ التحصیلان MEPhI شامل اساتید برجسته علم و فن آوری از فدراسیون روسیه، دانشمندان برجسته و مدیران روسیه و سازمان های بین المللی هدایت توسعه پژوهش های علمی مدرن در جهت highpriority از علوم و مهندسی، برندگان جوایز روسیه و بین المللی اعطا شده برای دستاوردها در علوم و مهندسی.

امروز سنت های آموزش و پرورش هسته ای توسط دانشمندان بزرگ از اواسط قرن گذشته حفظ و توسعه یافته توسط تیمی از اساتید از تحقیقات هسته ای دانشگاه ملی “MEPhI”  که شامل بیش از ۲۰ دانشگده، حدود ۵۰۰ اساتید و ۱۲۰۰ دانشیار استادان. بسیاری از اعضای هیئت علمی از برندگان جوایز معتبر علمی و سر مدارس پیشرو علمی و آموزشی از روسیه است.

امروز MEPhI یکی از دانشگاههای تحقیقاتی پیشرو با تحصیلات دانشگاهی در فدراسیون روسیه است که آموزش های پس از فارغ التحصیلی، دارندگان مدرک Magister است، مدرک لیسانس و همچنین متخصصان در مناطق قابل توجهی اساسی است و علم و فن آوری های مدرن اعمال هر دو برای فدراسیون روسیه و کشورهای خارجی است. هنر و علوم انسانی، فنی و مهندسی و IT، علوم زیستی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی با فیزیک هسته ای، مهندسی هسته ای و فناوری های هسته ای بودن تخصص های کلیدی دانشگاه MEPhI در کل  آموزش بصورت کسترده در مناطق فراهم می کند. برنامه های عمده آموزشی که دانشگاه ارائه می دهد عبارتند از:

studentvisa-ir-mnn

MEPhI بیش از ۱۰۰ برنامه ی آموزشی در بیش از ۲۵ زمینه ی کارشناسی، Magister و آموزش های تخصصی فراهم می کند. بیش از ۷۵ درصد از استادان دانشگاه دکترا و یا نامزد استادی درجه یک میباشند.

شرکت دولتی انژی اتمی “روس اتم” است که یک کارفرمای سنتی برای فارغ التحصیلان MEPhI میباشد. تا ۳۰٪ از متخصصان استخدام شده توسط شرکت دولتی انژی اتمی “روس اتم” فارغ التحصیلان MEPhI هستند. MEPhI آموزش دانشجویان و فارغ التحصیلان عالی از ترکیه، ویتنام، اردن، مغولستان و دیگر کشورهای خارجی برای دیدار با “روس اتم” مورد نیاز در انقباض NPP ها و دیگر تاسیسات هسته ای خارج از کشور. علاوه بر این، آموزش داده میشوند دانش آموزان از کشورهای مستقل مشترک المنافع. در سال ۲۰۱۲ تعداد دانشجویان خارجی در مقایسه با ۲۰۱۱ دو برابر شده است.

ماموریت MEPhI تولید، انتشار و استفاده و حفظ دانش علمی با هدف مقابله با چالش های جهانی قرن بیست و یکم، و همچنین به ارائه تحولات نوآورانه در روسیه همراه توسعه رقابت کشور در انرژی جهانی و غیر انرژی بالا بازارهای تکنولوژی.

دیدگاه ها بسته شده اند.