شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

پزشکی در چین پزشکی در چین

تحصیل دوره های پزشکی درچین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین ؛ برای قرن ها چین به عنوان یک تمدن پایدار بوده است، و از بقیه کشورها برای تمام رشته ها در سطح بالاتری قرار داشته است، اما در قرن ۱۹ و اوایل۲۰ ، این کشور در نا آرامی های داخلی، قحطی بزرگ، شکست های نظامی و اشغال خارجی درآمده بود.

student

نکته مهم و بسیار جذاب پزشکی و دندان پزشکی چین این است که دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه های چین نیاز به گذراندن دوره های زبان و پیش پزشکی  و همچنین قبولی در آزمون ورودی ندارند. به همین دلیل پزشکی چین در مقاسیه با  روسیه ترکیه هند مجارستان و دیگر کشورها امتیازات و مزایایی بیشتری دارد .

وزارت بهداشت به تازگی چندین دانشگاه چین که در سایت کیو اس(Q.S) قرارگرفته اند را مورد تائید قرارداده است. طول دوره دندانپزشکی و پزشکی  حدود ۶سال میباشد و زبان تدریس در این دانشگاه ها معمولا به دو صورت میباشد:

حالت اول: ۲سال ابتدائی انگلیسی +۲سال میانی انگلیسی-چینی+دوسال اخر چینی

حالت دوم: ۴سال اول انگلیسی + سال پنجم انگلیسی- چینی +سال اخر به زبان چینی

شهریه : سالانه حدود ۵۰۰۰دلار

متقاضیان ایرانی که قصد ادامه تحصیل پزشکی در چین و بازگشت به ایران را دارند توجه داشته باشند که باید دارای معدل دیپلم و پیش دانشگاهی (تجربی یا ریاضی) بالای ۱۴ و میانگین دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۶ و در نهایت معدل کتبی بالای ۱۲ باشند در غیر این صورت پس از اتمام دوره پزشکی و بازگشت به ایران مدرک آنها مورد تایید وزارت بهداشت قرار نمی گیرد

شروع سال تحصیلی در دانشگاه های پزشکی چین از ماه سپتامبر / اکتبر می باشد و مهلت ثبت نام و ارسال مدارک تا پایان ماه جولای می باشد. شهریه هر سال از ۴۰۰۰ دلار تا ۷۰۰۰ دلار بسته به نوع دانشگاه و شهر متفاوت می باشد.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

چین یکی از قدیمی ترین تمدنها در جهان است و تاریخ نوشتاری این کشور بیش از ۴۰۰۰ سال است.دارای فرهنگ وسنت پزشکی غنی و دیرباز.که این سنت تا امروز ادامه دارد به خصوص در زمینه آموزش پزشکی.امروزه چین یکی از کشورهائی است که به سرعت مکانی برای تحصیل دانشجویان خارجی خواهان تحصیل رشته پزشکی میگردد.

 1. وزارت بهداشت چین به جهت تضمین کیفیت آموزشی بالا و استاندارد به دانشجویان خارجی ،در سال ۲۰۰۷ ابتدا مقررات موقتی را برای استاندارهای کنترل کیفیت در زمینه رشته پزشکی عمومی به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی منتشر کرد.در حال حاضر این استاندارها هرساله مرور و منتشر میشوند.در این نشریه فهرست حدود ۴۹ مدرسه پزشکی که توسط دولت چین مجوز ارائه این دوره ها را دارند وجود دارد.دانشگاههائی که در این فهرست نباشند مجازبه ثبت نام دانشجویان خارجی برای رشته پزشکی به زبان انگلیسی نیستند.

  امروزه تعداد زیادی دانشجو از کشورهای مختلف چین را برای تحصیل رشته پزشکی انتخاب میکنند.سال گذشته بیش از ۱۰٫۰۰۰ دانشجو برای تحصیل پزشکی به چین آمدند .در زیر دلایلی که برای انتخاب چین برای تحصیل در رشته پزشکی وجود دارد آورده شده است.باشد که برای انتخاب شما سودمند واقع گردد.

  ۱-واجد شرائط برای هر نوع آزمون پزشکی برای اخذ مجوز

  ۴۹ دانشگاه پزشکی دولتی تحت نظارت دولت چین فعالیت میکنند.تمامی این دانشگاهها را سازمان بهداشت جهانی تائید میکند.یعنی فارغ التحصیلان میتوانند در آزمونهای پزشکی ملی زیر شرکت کنند.
  MCI,PMDC,USMLE,PLAB,HPCSA,SCHS,etc.

  ۲-مدرک  شما در سراسر دنیا مورد تائید است.

  دانشجویان پس از گذراندن تمام واحد های آموزشی وقبولی در آزمون پایان دوره دانشگاه، مدرک فارغ التحصیلی پزشکی رادریافت خواهند کرد.دانشجویان میتوانند گواهینامه خود را همراه با دیگر مدارک به سفارت کشور خود در چین ببرند و تائید آن را بگیرند.

  ۳-همتراز با تحصیلات تکمیلی پزشکی غرب

  بیشتر دانشگاههای پزشکی چین دارای رنکینک جهانی زیر ۵۰۰ هستند ودر زمینه پزشکی مدرن دارای شهرت خوبی در دنیا میباشد.رشته پزشکی سالها است که در چین به زبان انگلیسی تدریس میشود و بسیاری از فارغ التحصیلان یا در حال گذراندن تحصیلات تکمیلی خود در چین هستندو یا به عنوان پزشک درکشور خود مشغول کارند.

  ۴-تسهیل در صدور پذیرش برای دانشجویان خارجی

  در مقایسه با کشورهائی مانند انگلستان،امریکا،اروپا،امکان ثبت نام در دانشگاههای پزشگی چین بیشتر است.به علاوه تحصیل پزشکی در چین بسیار ارزانتر از دیگر کشورها است.شما با انتخاب چین از رقابت تنگاتنگی که در دیگر کشورها وجود دارد خودتان را نجات میدهید و در ضمن مراحل اخذ پذیرش بسیار راحت است.

  ۵-هزینه زندگی و شهریه پائین

  تحصیل رشته پزشکی در چین ۷۰ در صد ارزانتر از انگلستان یا امریکا است.مثلا رشته پزشکی درامریکا بدون ۴ سال دوره پیش پزشکی حدود ۲۰۰٫۰۰۰-۱۶۰٫۰۰۰ دلار هزینه دارد.در حالی که شما میتوانید دوره کامل ۶ ساله را با هزینه ای حدود ۵۰٫۰۰۰-۳۰٫۰۰۰ دلار بگذرانید.در مقایسه با دیگر کشورها هم شهریه ها در چین خیلی معقولانه تر است.زیرا وزارت بهداشت چین به اساتید دانشگاه کمک هزینه میدهد و هزینه تدریس در این دانشگاهها به نسبت پائین می اید و برای دانشجویان خارجی خیلی به صرفه تر است.

  ۶-تحصیل در محیط آموزشی بین المللی

  از آنجائی که روز به روز بر تعداد دانشجویان خارجی در چین افزوده میشود،چین به طور چشمگیری در حال بین المللی شدن پیش میرود.هنگام تحصیل در چین شما با دانشجویانی از کشورهای مختلف جهان روبرو میشوید.شما علاوه بر فراگرفتن فرهنگ های بین المللی مختلف میتوانید با فرهنگ سنتی چین هم آشنا شوید.بیشتر کشورها در دانشگاهها نماینده دارند.

  ۷-تعداد زیاد بیمارستانها با کیفیت بالا برای گذراندن دوره انترنی

  تمام دانشگاههائی که مجازبه ثبت نام دانشجویان خارجی هستند،باید حداقل استاندارهائی را که وزارت علوم چین تعیین کرده است دارا باشند.بیمارستا نهای وابسته به دانشگاه که دانشجویان دوره انترنی را در آنجا میگذرانند باید
  دارای گرید ۳ وسطح الف باشند ،ودارای تجهیزات پزشکی با استاندارهای جهانی و تخت کافی برای بیماران باشند.
  چین پر جمعیت ترین کشور دنیاست و به همین دلیل بازار پزشکی چین به سرعت در حال پیشرفت است.وبه زودی یکی از بزرگترین بازارهای پزشکی در دنیا خواهد شد.
  ۸-آب و هوای چین منطقه به منطقه متفاوت است و هر دانشگاهی زیبائی خاص خود را در فصول مختلف دارد.

  دانشجویان میتوانند از زندگی در فضای دانشگاه لذت ببرند و یا در اوقات فراقت به جاهای دیگر بروند.دانشگاهها برای اینکه فرهنگ و سنن با شکوه و جذاب چین را به دانشجویان نشان دهند،فعالیت های متنوع زیادی را برای آنان برنامه ریزی میکنند .دانشجویان نه تنها با تاریخ وفرهنگ چین آشنا میشوند،بلکه میتوانند با روحیه نسل جدید چین هم آشنا شوند.

  ۹-تحصیل در جامعه ای با درجه امنیت بالا

  چین مکانی صلح آمیز ودارای امنیت با لا است.دولت چین برای حفظ امنیت و آرامش مردم و اجتماع چین ،قوانین سختی را برای جرائم اعمال میکند.برطبق آمار رسمی نرخ جرائم در چین هر ساله رو به کاهش است.در عین حال دولت چین برای حفظ امنیت و آرامش دانشجویان خارجی حفاظت های خاصی را برای آنان در نظر گرفته است.

  ۱۰-کشف تاریخ دیرینه و فرهنگ غنی چین

  با دستاوردهای سرسام آوری که چین در طی ۳۰ سالی که وارد جهان خارج شده است به دست آورده ،بیش از ۲۶۰٫۰۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاهها و کالج های بین المللی چین ثبت نام کرده اند.و آنجا را به عنوان یکی از محبوب ترین مکانها برای تحصیل ساخته است.دارای ویژگی های یک فرهنگ مرموز وکهن ویک اقتصاد نوین و پر جنب و جوش است.کشور چین برای هر فردی جذابیت خاصی دارد

goang

اطلاعات کلی از هزینه های زندگی و تحصیل MBBS  در دانشگاه پزشکی چین

البته هزینه های فوق به صورت تقریبی است و برای دانشگاه ها و شهرهای مختلف این هزینه ممکن است متفاوت باشد.هزینه حمل و نقل در چین    مترو و اتوبوس : از ۲یوآن تا ۵ یوآن (بسته به شهر)هزینه هتل در چینالبته بستگی به کیفیت از۲۰۰ تا ۷۰۰ یوآن متغییر است.    هزینه های دیگر    اجاره: کرایه یک خانه تک خوابه بسته به شهر از ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ یوآن در ماه متغییر است    خدمات رفاهی (برق، گاز، آب) حدود ۱۰۰ تا ۴۰۰ یوآن در ماه )

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه ژیجیانگ چین

دانشگاه ژیجیانگ چین از معروفترین دانشگاه های جهان و دارای رتبه ۱۶۵ در جهان و رتبه ۲۵ در آسیا در فهرست QSمی باشد. دوره پزشکی در این دانشگاه ۶ سال و نیمه بوده و به زبان انگلیسی آموزش داده می شود. علاقمندان باید به زبان انگلیسی مسلط باشند اما داشتن مدرک زبان  IELTSدر زمان اخذ پذیرش ضروری نیست. بر اساس مصوبه شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت مدرک تمامی دانشگاه هایی که در جمع ۱۰۰۰ دانشگاه برتر فهرست QS قرار دارند معتبر می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش:

 

دیدگاه ها بسته شده اند.