شماره تماس : 88845057 021
با مجوز وزارت علوم

دندانپزشکی در چین دندانپزشکی در چین

دندانپزشکی در چین

دانشگاههای شاندونگ – سیچوان – دالیان

پس از ادغام دانشگاه شاندونگ، دانشگاه علوم پزشکی شاندونگ و دانشگاه شاندونگ فنی، دانشکده دندانپزشکی و پروتز رسمی همراه با بیمارستان مدرسه تشکیل شد. در سال ۲۰۰۶ بیمارستان به طور رسمی به عنوان بیمارستان دندانپزشکی استان شاندونگ تعیین شد.

این مدرسه دارای ۹۶ هیئت علمی و کارکنان است . این مدرسه دارای ۴ بخش آموزش از جمله بیماریهای دهان (جراحی در دندانپزشکی و اندودنتیکس)، جراحی دهان فک و صورت، پروتز دهان و دندان، و ارتودنسی دهان و دندان، ۲ بخش آموزش از جمله آسیب شناسی دهان. این مدرسه همچنین دارای یک واحد تحقیقاتی که منافع اصلی پژوهش شامل مهندسی پریودنتال بافت، توسعه، و تنظیم ژنتیکی؛میکروب شناسی دهان و دندان؛ و ایمپلنت دهان، و غیره می باشد.

 

دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی دالیان در استان لیائونینگ است. در حال حاضر، علوم پایه دندان یک رشته کلیدی در سطح استانی است. این کالج در هر دو علم پایه و بالینی دندانپزشکی دارای مدرک کارشناسی ارشد است. ده نفر از کارکنان برجسته کالج دهان پزشکی مدرک خود را در خارج از کشور کسب کرده اند. این کالج دارای آموزش ساز درجه اول، مانند دسترسی به سیستم آموزش دندان و قالب شبیه سازی. سه آزمایشگاه چند رسانه ای در مقیاس بزرگ ساخته شده است.

 ۱٫ دانشکده علوم پایه پزشکی (CBMS)
CBMS از ۱۲ گروه علوم پایه پزشکی شامل ( زیست شناسی پزشکی، آناتومی، بافت شناسی و جنین شناسی، فیزیولوژی، بیوشیمی و بیولوژی مولکولی، میکروبیولوژی، انگل شناسی، پاتولوژی، فارماکولوژی، پاتوفیزیولوژی، Microecology، و بهداشت) و گروه زبان های خارجی، و یک مرکز تجزیه و تحلیل کلام است. در CBMS در فاصله ۲۱۵ هیئت علمی و کارکنان عضو، از جمله ۳۰ استاد، ۴۸ دانشیار و ۴۵ استادان وجود دارد. CBMS مجاز به ارائه مدرک دکترا در بیوشیمی، فیزیولوژی و پاتوفیزیولوژی با ۱۰ آموزگار از داوطلبان دکتری کارشناسی ارشد در علوم تشریح بشر، بافت شناسی و جنین شناسی، فیزیولوژی، بیوشیمی و بیولوژی مولکولی، میکروب شناسی، انگل شناسی، پاتولوژی، فارماکولوژی، پاتوفیزیولوژی و بهداشت با ۳۱ آموزگار از نامزدها شده است.در سال های اخیر، ۸۲ مقاله تحقیقاتی در خارج از کشور در مجلات بین المللی منتشر شد، و ۱۲۳۸ مقالات پژوهشی در مجلات داخلی، در مجموع از ۷۸ تحقیق و ۹ آموزش دستاوردهای علمی جایزه های مختلف توسط دولت، استانی و مقامات شهرداری  اهدا شد. 


 ۲٫ دانشکده دهان پزشکی
در سال ۱۹۸۵ ، با یک هیات از ۸۰ نفر از جمله ۱۹ استاد تمام و وابسته تاسیس شد. پنج بخش در این مدرسه گنجانده شده است، آنها عبارتند از: دهان و دندان عمومی، دندان جراحی، دندان های داخلی، تعمیر دهان و دندان، و دهان و دندان ارتوپدی. در سال های اخیر، ۱۸ پروژه های تحقیقاتی از منابع دولتی، استانی و شهرداری تأمین شده است. 


 ۳٫ کالج از لوازم آرایشی
در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد، و اولین برنامه کالج ارائه برای آموزش حرفه ای بود. تدریس به بخش پایه و بالینی تقسیم شده است. آموزش عمومی توسط بخش طب عمومی آرایشی و دو آزمایشگاه عمومی (به عنوان مثال، مو و زیبایی را تشکیل می دهند، و مراقبت از پوست) انجام می شود. دوره های باز شامل لوازم آرایشی و عطر و روان، مو زیبایی و ساخت تا، مد زیبایی شناسی، و هنر است. ثبت نام دانش آموزان در حال حاضر ۴۸۴  و نزدیک به ۳۰۰ دانش آموز در حال حاضر فارغ التحصیل شد. 


 ۴٫ دانشکده مدیریت بهداشت
در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد. در حال حاضر مجاز به ارائه مدرک کارشناسی ارشد در ۲ تخصص است. دوره های باز شامل مدیریت سلامت، اقتصاد سلامت، اپیدمیولوژی، آمار سلامت و ریاضی، اخلاق پزشکی و روانشناسی و بازاریابی اقلام دارویی است.


 ۵٫ گروه تشخیصی آزمایشگاهی پزشکی
در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد. ۸ بخش وجود داردآنها عبارتند از: فیزیک پزشکی، شیمی پزشکی، بیوشیمی بالینی، میکروب شناسی بالینی، هماتولوژی بالینی، ایمونولوژی بالینی، بخش اول و دوم تشخیص آزمایشگاهی بالینی.

 ۶٫ گروه داروسازی بالینی
 به ترتیب محبوبیت ۳ آموزش تقسیم شده است : داروخانه، داروسازی و داروشناسی بالینی . طب بالینی و فارماکولوژی ایران رشته اصلی هستند و pharmaceuticalchemistry، druganalysis فارماکولوژی بالینی و فارماکوکینتیک دوره های اصلی هستند.


 ۷٫ Dept.of عکاسی
دوره های اصلی ۱۹۹۳٫The هنر عکاسی، عکاسی تبلیغات و عکاسی پرتره می باشد. 

 

 ۸٫ Dept.of زنان و زایمان

 

کالج غرب چین از دهان پزشکی سیچوان

غرب مدرسه چین از دهان پزشکی، به عنوان زادگاه آموزش علوم دندانپزشکی پیشرفته در چین،شناخته شده  است.در سال ۱۹۲۸، دانشکده دندانپزشکی و پروتز رسما تاسیس شد. از آن زمان، مدرسه چند تغییر عنوان را تجربه کرده است: در سال ۱۹۵۱، به عنوان بیمارستان دندانپزشکی دانشگاه غرب چین؛ در سال ۱۹۵۳، به عنوان دانشکده دندانپزشکی و پروتز، دانشکده پزشکی سیچوان؛ در سال ۱۹۸۵، به عنوان دانشکده دندانپزشکی و پروتز، دانشگاه غرب چین علوم پزشکی؛ در سال ۲۰۰۱، به عنوان غرب مدرسه چین از دهان پزشکی، سیچوان پس با دانشگاه سیچوان هم ادغام شدند.

بیمارستان غرب چین از دهان پزشکی مدت طولانی است که به عنوان یکی از بیمارستان های برتر کشور قرار گرفت. توابع بیمارستان به عنوان مرکز درمان بالینی برای بیماری های دهان و فک و صورت در منطقه غربی چین به خاطر توانایی های خود را به ارائه طیف گسترده ای از درمان های تشخیصی و درمانی پیچیده است. بیمارستان دارای ۵۴،۵۴۰ متر مربع ساختمان بالینی جدید که میزبان ۳۵۰ واحد دندانپزشکی و ۲۶۰ در بیمار تخت است. 

این مدرسه  دارای ۴۱۷هیئت علمی و کارکنان است که در میان آنها، ۱۲۸ اعضای ارشد هیئت علمی، ۳۸ مربی برای دکتری، ۵۷ مربی برای MS غرب مدرسه چین از دهان پزشکی وجود دارد .۵ ادارات آموزش تعبیه با ۲۴ تحقیقات زیر واحد که تحت پوشش رشته های علوم پایه دندانپزشکی و پروتز، بیماری های دهان، جراحی فک و صورت، پروتز و ارتودنسی هستند. برنامه های دکترا معتبر در علوم بالینی دهان پزشکی و علوم پایه دندانپزشکی و پروتز که به دوره های با کیفیت ملی گنجانده شده است ارائه شده است. 

برنامه های ۵ ساله مدرک کارشناسی، دوره های کارشناسی ارشد از ۷ سال، و برنامه های دکترا ۸ ساله را مدرسه ارائه می دهد.

بخش تحقیقات پزشکی و دندانپزشکی غرب دانشگاه اتحادیه چین در سال ۱۹۳۶ تاسیس شد. این  بخش به تحقیقات دندانپزشکی در سال ۱۹۴۹ گسترش یافت. بسیاری از پروژه های تحقیقاتی، مانند پروژه ملی ۹۷۳ ، پروژه ملی ۸۶۳  به عنوان دیگر پروژه های بزرگ علمی و فن آوری از  استان سیچوان و وزارت ملی بهداشت عمومی در اینجا انجام شده است. 

 

دیدگاه ها بسته شده اند.